Umywalka nablatowa czy wpuszczana?

Podczas aranżacji łazienki nasza uwaga musi być skupiona na wielu różnych aspektach. Jednym z nich jest wybór odpowiedniej umywalki. Wiele osób jednak bagatelizuje tą decyzję i większą uwagę poświęca na wybranie odpowiednich płytek, wygodnej wanny z hydromasażem lub imponującej deszczownicy do nowoczesnej kabiny prysznicowej.


czytaj więcej

Jak wysoko montuje się umywalkę?

Kiedy przychodzi czas na aranżację łazienki pod uwagę trzeba wziąć wiele różnych aspektów. Jednym z nich są oczywiście względy estetyczne, zgodnie z którymi dobieramy płytki, ceramikę, armaturę oraz stylowe dodatki. Jednak równie ważnym, o ile nie ważniejszym, jest aspekt praktyczny.


czytaj więcej

Umywalka dolomitowa czy ceramiczna?

Umywalka to jeden z podstawowych elementów wyposażenia łazienki. Zazwyczaj służy nam do mycia zębów, rąk i twarzy, ale zdarza się czasami, że wykonujemy w niej szybkie pranie. Z kolei mężczyznom przydatna jest podczas golenia. Różnorodność form i kolorów sprawia, że każdy klient wybierze model zgodny se swoim gustem. Jednak prócz względów estetycznych istnieje także konieczność dokonania wyboru z uwagi na materiał wykonania. Zatem lepsza jest umywalka dolomitowa czy ceramiczna?


czytaj więcej

Wanna z drzwiami szklanymi

Aranżując łazienkę odwiecznym dylematem jest decyzja czy zdecydować się na kabinę prysznicową czy na wannę. Każde rozwiązanie ma przecież swoje wady i zalety. Pierwsza opcja, prysznic, jest doskonała dla osób żyjących aktywnie. Druga zaś, czyli wanna, pozwala nam na długie chwile relaksu po ciężkim dniu. Jednak poza względami praktycznymi dla wielu osób coraz częściej znaczenie ma również estetyka. Dla tych, którzy rezygnują z prysznica i decydują się na łazienkę z wanną, projektanci mają ciekawa propozycję, jaką jest wanna z drzwiami szklanymi.


czytaj więcej

Ciekawe pomysły na łazienkę

Aranżując łazienkę często sięgamy po czasopisma lub inspirujemy się stronami internetowymi, gdyż tam właśnie można znaleźć ciekawe pomysły na łazienkę. Szukając inspiracji z pewnością napotkamy na różne propozycje - od minimalistycznego stylu industrialnego, poprzez nowoczesny high-tech czy naturalną rustykalność, aż po bogato zdobiony glamour. Jednak jedną z najczęściej wybieranych propozycji jest obecnie styl skandynawski, uwielbiany przez miłośników nowoczesnego minimalizmu, jak również zwolenników ciepłych wnętrz. Czym się charakteryzuje?


czytaj więcej

Propozycje aranżacji łazienki

Mogłoby się wydawać, że łazienka to miejsce, gdzie ogromną rolę odgrywa funkcjonalność. Niezaprzeczalnie względy praktyczne mają tutaj znaczenie, jednak w obecnych czasach coraz większą uwagę przywiązuje się również do estetyki tego pomieszczenia. A propozycje aranżacji łazienki są różne – od pełnych błysku i elegancji, aż po minimalistyczne i surowe. Od nas zatem zależy na jakie wnętrze się zdecydujemy, by czuć się w nim komfortowo.


czytaj więcej

Pomysł na urządzenie łazienki

Istnieje teoria, że aranżacja łazienki jest prawdziwym wyzwaniem. I faktycznie jest w tym przekonaniu trochę prawdy. Łazienka bowiem to miejsce, które wbrew pozorom jest bardzo ważne. Tam zaczynamy i kończymy nasz dzień, zatem nic dziwnego, że chcemy, by aranżacja tego pomieszczenia cieszyła nasze oczy. Jednocześnie od łazienki wymagamy, by zastosowane w niej rozwiązania były praktyczne. Na szczęście istnieje pomysł na urządzenie łazienki, który pozwala to połączyć.


czytaj więcej

Wanna czy prysznic z małej łazience?

Urządzając mieszkanie czy dom szybko zauważamy, że łazienka to zazwyczaj jedno z najmniejszych pomieszczeń. Często też okazuje się ona wąska, a przez to mało ustawna. Tym bardziej więc stanowi ona wyzwanie aranżacyjne, by stworzyć spójną całość łącząc elegancki wygląd z funkcjonalnością. Często zatem już na etapie projektowania pojawia się dylemat – wanna czy prysznic w małej łazience? Jedno i drugie rozwiązanie ma przecież swoje wady i zalety. Na szczęście istnieje propozycja zadowalająca zwolenników obu opcji.


czytaj więcej

Jak przymocować umywalkę do ściany?

Umywalka to niezbędny element w każdej łazience. Korzystamy z niej wiele razy dziennie. Współczesne oferty dają nam możliwość wyboru najróżniejszych umywalek. Pod względem kształtu możemy zdecydować się na model kwadratowy, prostokątny, okrągły lub owalny. Pod względem materiału do wyboru mamy umywalki ceramiczne, akrylowe, metalowe lub szklane. Możemy też dobrać pasujący do wnętrza kolor. I wreszcie zakupić umywalkę nablatową, wpuszczaną w szafkę lub wiszącą. Jeśli zdecydujemy się na tą ostatnią opcję to ważne by wiedzieć, jak przymocować umywalkę do ściany, by mocowanie to było bezpieczne.


czytaj więcej

Umywalka akrylowa czy ceramiczna?

Umywalka to niewątpliwie nieodłączna część wyposażenia łazienki. Trudno bowiem wyobrazić ją sobie właśnie bez tego elementu. Kiedy spojrzymy na współczesne oferty, to z łatwością zauważymy różnorodność wzorów, kolorów, form i kształtów. Wybór potrafi zawrócić w głowie. Jednakże podczas zakupów powinniśmy również zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonany jest dany model. To czy będzie to umywalka akrylowa czy ceramiczna ma istotne znaczenie.


czytaj więcej

« 1 2 3 4 5 ...  8  »

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.