Bądź EKO i stwórz ekologiczną łazienkęEkologia jest w ostatnim czasie bardzo popularna, wręcz modna. Można nawet powiedzieć, że nurt ten szybko się rozprzestrzenia, a świadomość zysków płynących z takiego trybu życia jest wśród ludzi coraz większa. Być może dlatego też wiele osób coraz częściej decyduje się na wprowadzanie ekologicznych rozwiązań w swoim najbliższym środowisku – w domu.

Ekologia jest w ostatnim czasie bardzo popularna, wręcz modna. Można nawet powiedzieć, że nurt ten szybko się rozprzestrzenia, a świadomość zysków płynących z takiego trybu życia jest wśród ludzi coraz większa. Być może dlatego też wiele osób coraz częściej decyduje się na wprowadzanie ekologicznych rozwiązań w swoim najbliższym środowisku – w domu.

Ekologia w łazience

Aby mówić o ekologicznej łazience nie wystarczy użycie odpowiednich materiałów do jej wykończenia. W tym przypadku większe znaczenia ma bowiem ograniczenie używania środków chemicznych oraz nawyki i technologie, które umożliwiają oszczędność wody i energii. I chociaż wielu osobom wydaje się, że ku temu potrzebny jest drogi specjalistyczny sprzęt, to w rzeczywistości okazuje się, że wcale nie jest to warunek konieczny. Są bowiem inne rozwiązana, które zbliżają do bycia ekologicznym.

Oszczędność wody i energii

Ograniczenie ilości wody stanowi nie lada wyzwanie. Pomijając jej konieczne wykorzystywanie do prania ubrań, uwagę zwracają również długie relaksacyjne i odprężające kąpiele. Jednak istnieją rozwiązania, które pozwalają na bycie eko i w tej kwestii. Jednym z nich jest zamontowanie perlatora, który napowietrzając strumień wody ogranicza jej zużycie. Drugim, równie prostym sposobem jest częstsze korzystanie z prysznica, gdyż codzienne napuszczanie wody do wanny nie należy do oszczędnych. Ważne jest również zainstalowanie dobrego systemu spłukującego w toalecie. Wiele stelaży podtynkowych posiada już możliwość wyboru ilości wody, np. 1/3 czy 2/3 pojemnika. Oczywiście oprócz wody w łazience używamy też prądu. W tym przypadku oszczędzanie wspomoże pilnowanie, by włączać pralkę, gdy jej bęben zapełniony jest w całości, a nie tylko do połowy. Niższe rachunki zauważamy również wymieniając żarówki na oświetlenie ledowe oraz wybierając sprzęty, które zużywają mniej prądu.

Ograniczenie używania środków chemicznych

Chcąc być eko należy zastąpić chemiczne środki naturalnymi. Do czyszczenia łazienki warto stosować ocet z wodą, cytrynę czy sodę oczyszczoną, zamiast kupować gotowe preparaty w sklepie. Z kolei odświeżacze powietrza z powodzeniem zastąpić można dowolnymi olejkami eterycznymi, a chemiczne proszki kulami lub orzechami piorącymi. Analizując swoje nawyki w łazience – czy to dotyczące sprzątania czy pielęgnacji własnego ciała – i zmieniając sukcesywnie po jednym z tych złych, zbliżamy się do życia w zgodzie z naturą.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.