Brodziki do kabin prysznicowychPrysznic w łazience to rozwiązanie, które wydaje się być idealne. Po pierwsze nie zajmuje wiele miejsca, a to daje większe możliwości aranżacyjne całej przestrzeni niż w przypadku zamontowania wanny.

Po drugie kąpiel pod prysznicem to oszczędność – zarówno wody jak i naszego cennego czasu. Ponadto współczesne oferty sklepów dają nam szeroki wybór zarówno samych kabin jak i brodzików do kabin prysznicowych. Każdy zatem znajdzie model odpowiedni do swojej łazienki, który spełni nasze oczekiwania.

Brodziki do kabin prysznicowych – rodzaje

Kiedy decydujemy się na wstawienie do naszej łazienki prysznica zamiast wanny nie możemy zapomnieć o doborze odpowiedniego brodzika. Najlepiej oczywiście zdecydować się na brodziki do kabin prysznicowych sugerowane przez producenta, ale nie jest to obligatoryjne. Często bowiem przy zakupie kabiny dostajemy informację które rodzaje brodzików, poza tymi dedykowanymi, będą do niej także pasować. Brodziki do kabin prysznicowych różnią się wieloma cechami, jak materiałem z jakiego są wykonane, wymiarem, kształtem i wysokością. Jeśli chodzi o ostatnią cechę, to wbrew pozorom ma ona duże znaczenie. W zależności od naszych potrzeb wybierzemy brodzik płaski lub wysoki. Te pierwsze wyglądają bardzo estetycznie, szczególnie, gdy są montowane na równi z płytkami podłogowymi. Są one również praktyczne i bardzo wygodne, gdyż łatwo do nich wejść, co szczególnie cenią sobie osoby starsze i niepełnosprawne. Płytkie brodziki do kabin prysznicowych wymagają jednak specjalnego niskiego syfonu, o czym należy pamiętać już na etapie przygotowywania instalacji. Alternatywą są głębokie brodziki do kabin prysznicowych, nawet do 50 cm, kupowane często przez rodziców z małymi dziećmi. Wykorzystywane są nie tylko do kąpieli pociech, ale również do namaczania codziennego prania.

Brodziki do kabin prysznicowych z siedziskiem

Takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością i jest wybierane przez wiele osób. Brodziki do kabin prysznicowych z opcją siedziska często możemy spotkać na przykład w mieszkaniach, gdzie są małe dzieci. Z takiego rozwiązania korzystają również sami dorośli, gdy nie mają alternatywy w postaci wanny. Kiedy możemy sobie wygodnie usiąść chętniej spędzamy pod prysznicem dłuższe, kojące chwile, relaksując się ciepłym strumieniem wody. Jeśli dodatkowo posiadamy specjalny panel, to wygodnie siedząc możemy skorzystać z hydromasażu i biczy wodnych. Wiele osób wybierając brodziki do kabin prysznicowych z siedziskiem, przeznacza je na półkę i stawia na nim kosmetyki – żele do ciała czy szampony i odżywki do włosów.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.