Cegła w łazienceJeszcze do niedawna surowa cegła kojarzyła się wyłącznie z budownictwem, z murowaniem domów i była oznaką czegoś niedokończonego. Dziś jest zupełnie inaczej. Cegła coraz chętniej stosowana jest jako aranżacyjny element wnętrz – zarówno w pokojach jak i w łazienkach. Zachwyca swoją naturalnością, surowością i minimalistyczną formą. Doskonale komponuje się z rożnymi stylami i pasuje do wielu łazienkowych elementów. Cegła jest po prostu stylowa i ponadczasowa!

Jeszcze do niedawna surowa cegła kojarzyła się wyłącznie z budownictwem, z murowaniem domów i była oznaką czegoś niedokończonego. Dziś jest zupełnie inaczej. Cegła coraz chętniej stosowana jest jako aranżacyjny element wnętrz – zarówno w pokojach jak i w łazienkach. Zachwyca swoją naturalnością, surowością i minimalistyczną formą. Doskonale komponuje się z rożnymi stylami i pasuje do wielu łazienkowych elementów. Cegła jest po prostu stylowa i ponadczasowa!

Jaką cegłę wybrać do łazienki?

Podstawowym punktem przy wyborze cegły, jaki należy wziąć pod uwagę, jest określenie wielkości naszej łazienki. Jeśli pomieszczenie jest małe lepiej zdecydować się na płytki klinkierowe imitujące ten materiał lub tzw. cegłę ciętą. To drugie rozwiązanie powstaje przez cięcie bloczka z rozbiórki, dzięki czemu całość jest lżejsza i nie zmniejsza optycznie wnętrza. Natomiast jeśli jesteśmy w posiadaniu dużej, przestronnej łazienki, możemy wykorzystać cegłę licową, ceramiczną lub cementową.

Kolorystyka dostosowana do stylu aranżacyjnego

O ile rodzaj, rozmiar i faktura cegły zależna jest od wielkości pomieszczenia, o tyle jej kolorystyka powinna być dopasowana adekwatnie do stylu, w jakim chcemy urządzić łazienkę. Uniwersalność tego materiału pozwalana bowiem na jego wykorzystanie zarówno w stylu vintage, industrialnym, nowoczesnym, rustykalnym czy soft loftowym. I tak na przykład, w aranżacjach vintage wybór padnie na cegłę białą, a w industrialnych na mocniejsze akcenty kolorystyczne – soczystą czerwień lub czerń. Jeśli natomiast jesteśmy miłośnikami stylu skandynawskiego, to cegła w naszej łazience będzie w kolorze białym lub szarym.

Z czym łączyć cegłę?

Możliwości zestawienia cegły z innymi materiałami jest mnóstwo! Będzie ona doskonale prezentowała się zarówno z glazurą, szkłem, betonem, kamieniem, drewnem czy nowoczesną grafiką. Z powodzeniem można zatem skusić się na takie elementy dekoracyjne jak drewniane donice, kamienne umywalki, nowoczesne obrazy czy mozaiki szklane pod prysznicem. Warto zastosować cegłę układając ją na jednej ze ścian, wówczas będzie ona elementem wyróżniającym się, przykuwającym uwagę. Co istotne, cegła pełni nie tylko rolę dekoracyjną. Dodatkowym jej atutem jest odporność na wilgoć oraz wpływ na akustykę, gdyż wycisza ona wnętrze. Co więcej, to również materiał odporny na wszelkie zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.