Ciekawe pomysły na łazienkęAranżując łazienkę często sięgamy po czasopisma lub inspirujemy się stronami internetowymi, gdyż tam właśnie można znaleźć ciekawe pomysły na łazienkę. Szukając inspiracji z pewnością napotkamy na różne propozycje - od minimalistycznego stylu industrialnego, poprzez nowoczesny high-tech czy naturalną rustykalność, aż po bogato zdobiony glamour. Jednak jedną z najczęściej wybieranych propozycji jest obecnie styl skandynawski, uwielbiany przez miłośników nowoczesnego minimalizmu, jak również zwolenników ciepłych wnętrz. Czym się charakteryzuje?

Ciekawe pomysły na łazienkę w stylu skandynawskim

To co w pierwszej kolejności kojarzy się większości osób ze stylem skandynawskim to odcienie pasteli i naturalne materiały. I zdecydowanie są to bardzo trafne skojarzenia. Skandynawska łazienka jest bowiem utrzymana w minimalistycznej formie i prostym wzornictwie. Przeważają w niej jasne kolory, głównie biel i szarość, ale też delikatne róże, błękity i zielenie. Ciekawe pomysły na łazienkę w stylu skandynawskim obowiązkowo muszą uwzględniać elementy wykonane z naturalnych materiałów. Mowa tu na przykład kamiennych dozownikach na mydło, ceglanej ścianie czy lnianych roletach. Doskonałym pomysłem będzie również wstawienie wiklinowego krzesła lub wykorzystanie rattanowych doniczek. Elementem, którego nie może zabraknąć, gdy w grę wchodzą ciekawe pomysły na łazienkę skandynawską jest drewno. Najczęściej wykorzystuje się buk, jesion, dąb i sosnę, gdyż posiadają one naturalną strukturę.

Skąd pochodzą ciekawe pomysły na łazienkę skandynawską

Jak już wskazuje sama nazwa, ciekawe pomysły na łazienkę skandynawską pochodzą właśnie ze Skandynawii. Styl ten jest zlepkiem wpływów różnych państw. Ponadczasową bazę aranżacyjną stanowią szwedzka prostota, duńskie umiłowanie bieli i fińskie akcenty czerni. Skandynawska łazienka jest zatem prosta, elegancka i oryginalna jednocześnie. Chociaż wymaga dużego wyczucia i umiaru, to w zamian daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.