Co to jest biały montaż?Bez wątpienia na przestrzeni lat zmieniła się nie tylko moda wnętrzarska, ale również technika i technologia. W dzisiejszych czasach podczas budowy domów i mieszkań, prac wykończeniowych w poszczególnych pomieszczeniach (w tym w łazienkach) oraz montażu sprzętów i mebli stosuje się nowoczesne metody oraz urządzenia, które zdecydowanie ułatwiają cały proces.

Jednak nie tylko o łatwość tu chodzi, bo również o precyzję, a co za tym idzie efekt końcowy. Współcześnie aranżowane łazienki zachwycają zarówno nowoczesnym, a jednocześnie ponadczasowym stylem, jak i funkcjonalnością. Planując remont warto więc zorientować się w obowiązujących trendach, sposobach, a także podstawowej terminologii. Co to jest biały montaż? Na czym polega biały montaż łazienki? Jaki zakres prac obejmuje biały montaż, co wchodzi w skład tegoż montażu? Ile kosztuje biały montaż łazienki?

Biały montaż łazienki

Co to jest biały montaż? Z pewnością, biały montaż łazienki to dla wielu ludzi, zwłaszcza niezorientowanych w terminologii remontowej, a więc i niemających doświadczenia urządzania mieszkania/domu, dość zaskakujące pojęcie. A jednak, nazwa ta nie bierze się znikąd. Otóż biały montaż łazienki to określenie na montaż sanitariatów (zwykle wykonanych z białego szkła, ceramiki lub akrylu) do instalacji, która doprowadza do nich zimną i ciepłą wodę. Co to oznacza? Jakie prace z zakresu hydrauliki obejmuje więc biały montaż? Co wchodzi w skład przyłączanych elementów wyposażenia łazienkowego wnętrza? Ile kosztuje biały montaż łazienki?

Biały montaż – co wchodzi w skład prac z tego zakresu?

Co to jest biały montaż? Jakie elementy wyposażenia obejmuje biały montaż? Co wchodzi w skład instalacji sanitariatów? Jak już zostało wspomniane, biały montaż łazienki to montaż sanitariatów mający na celu przyłączenie ich do zimnej i ciepłej wody. W związku z tym, na biały montaż łazienki składają się: umywalki, wanny, kabiny prysznicowe (brodzik + szyby), zestawy WC (w obecnych czasach przeważnie miska ustępowa + zestaw podtynkowy), bidety. Jednak to nie wszystko – poza wymienionymi elementami, do zadań fachowców zajmujących się białym montażem łazienki należy również podłączenie baterii łazienkowych, niezbędnych uszczelek, wyłożenie fug i silikonu. W związku z tym, biały montaż łazienki wymaga wprawy, precyzji, profesjonalizmu. A ile kosztuje biały montaż łazienki?

Ile kosztuje biały montaż łazienki?

Wyjaśniliśmy już co to jest biały montaż, a także co obejmuje biały montaż, co wchodzi w skład prac z tego zakresu. Gro ludzi zapewne zastanawia się również ile kosztuje biały montaż łazienki. Otóż, w tym przypadku ciężko nawet podać przybliżoną cenę, ponieważ wszystko zależy tak naprawdę od tego, jakie umywalki, wannę, prysznic i zestaw WC wybierzemy. Do tego, różni fachowcy różnie się cenią. Niemniej, biorąc pod uwagę, że łazienkę urządzamy na lata, na pewno nie ma sensu zbytnio oszczędzać, warto wybrać solidne sanitariaty oraz specjalistów z dziedziny białego montażu łazienki.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.