Co zamiast płytek do łazienki?Łazienka jest tym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu i domu, które w dużym stopniu jest narażone na wilgoć. Nic więc dziwnego, że od lat nie tylko na podłogach, ale też na ścianach standardowy układa się płytki ceramiczne. Kafelki doskonale radzą sobie z obecną po każdej kąpieli parą wodą i chlapiącą na nie wodą.

Jednak co robić, gdy zależy nam na zerwaniu z konwencją, na oryginalności, na stworzeniu nieszablonowego, ciekawego, designerskiego projektu? Co na ściany do łazienki zamiast płytek sprawdzi się równie dobrze co ceramika, a jednocześnie nada aranżacji nutkę świeżości? Jaki mamy wybór? Podpowiadamy na co, zamiast płytek do łazienki, warto postawić!

Co na ściany do łazienki zamiast płytek?

Co zamiast płytek do łazienki? Jaki materiał na ścianach będzie nie tylko przepiękną dekoracją wnętrza, ale też zda egzamin z praktyczności? Otóż, pod uwagę warto wziąć: tapetę do łazienki zamiast płytek, beton zamiast kafelek w łazience oraz szklaną mozaikę zamiast płytek łazienkowych. Co je wyróżnia? Do jakich stylów pasują poszczególne z nich? Co na ściany do łazienki zamiast płytek wybrać?

Tapeta do łazienki zamiast płytek

Co zamiast płytek do łazienki? Pierwsza propozycja, z jaką można spotkać się surfując po internecie w poszukiwaniu porad dekoratorów to tapeta do łazienki zamiast płytek. Choć na pewien czas tapety wyszły z mody, współcześnie wracają na salony. Czemu by więc nie zdecydować się na wyłożenie ścian zamiast płytkami łazienkowymi tapetą właśnie? Co więcej, bardzo designersko na jednej ze ścian będzie się tu prezentować również fototapeta. Taka w rośliny zielone, kwiaty itp. idealnie dopełni łazienkę w stylu ekologicznym. Jeśli jednak zdecydujemy się na tapetę do łazienki zamiast płytek pamiętajmy, aby wybrać model odporny na działanie wody oraz środków chemicznych obecnych w detergentach wykorzystywanych do czyszczenia łazienki. A co zamiast płytek do łazienki, jeśli tapeta niekoniecznie przypadła nam do gustu?

Beton zamiast kafelek w łazience

Co na ściany do łazienki zamiast płytek, a także zamiast tapety? Miłośników stylu loftowego oraz wielbicieli minimalizmu i nowoczesności, z pewnością zachwyci możliwość wykorzystania betonu zamiast kafelek w łazience. Równie dobrze można sięgnąć po specjalny tynk - strukturę dekoracyjną, która doskonale imituje surowy beton. Materiał ten nie tylko doskonale znosi wilgoć i wodę, ale też jest odporny na zmywanie i szorowanie oraz bakterie i grzyby.

Szklana mozaika zamiast płytek łazienkowych

Co zamiast płytek do łazienki kupić do wyłożenia ścian, jeśli ani tapeta do łazienki zamiast płytek, ani beton zamiast kafelek w łazience nas nie przekonuje? Otóż, pozostaje jeszcze jedna, godna uwagi opcja, a mianowicie wyprodukowana ze szkła mozaika. Zamiast płytek łazienkowych ściany, śmiało można wyłożyć mozaiką, która nie tylko jest bardzo trwale, ale i niesamowicie elegancka. Przy pomocy szklanej mozaiki możemy tworzyć na powierzchniach prawdziwe dzieła sztuki. Chyba żaden inny materiał nie daje tak ogromnych możliwości, jak mozaika właśnie.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.