Czym ozdobić ściany w łazience?Najczęściej spotykamy w łazienkach płytki – zarówno na podłodze, jak i na ścianach. To rozwiązanie praktyczne i ładne zarazem. Niektórzy jednak rezygnują z kafli na ścianach, a w zamian malują je jedynie specjalną farbą, odporną na wilgoć.

Współczesne trendy natomiast coraz częściej sięgają po jeszcze inne rozwiązania. Tapety, fototapety, naklejki, dekory ścienne, grafiki czy napisy potrafią zmienić wygląd całej łazienki, nadają jej świeżości lub nowoczesnego designu.

Nowoczesne motywy dekoracyjne

Widok na charakterystyczne punkty różnych miast z całego świata czy twarz znanych postaci ze świata kina i muzyki to tylko nieliczne propozycje na to, jak wprowadzić nowoczesność i design oraz odzwierciedlić swoją osobowość w wystroju wnętrza. Motywy jakie wybieramy często są odbiciem naszych pasji czy wspomnień, na przykład z podróży. Tego typu dekoracje dostępne są w formie fototapety lub nadruku na płytkach ceramicznych. Bardzo popularne są obecnie motywy zwierzęce i roślinne. Jeśli chodzi o te pierwsze, to chętnie wybierane są czarno - białe pasy zebry, które idealnie pasują do nowoczesnej łazienki, w której znajdziemy szklane wanny i umywalki oraz designerskie komplety łazienkowe. Z kolei wśród ozdób roślinnych popularne są wzory drzew i kwiatów. Osoby ceniące naturę chętnie łączą te motywy z naturalnym kamieniem i drewnem. Dużym powodzeniem cieszą się również motywy twarzy – wizerunek Marylin Monroe jest chyba najczęściej spotykanym.

Co jeszcze możemy wykorzystać?

Współczesne łazienki bogate są w rożnego rodzaju motta, personalizacje w postaci imienia czy chińskie znaki, które są niezwykle modne. Z kolei dekory ścienne, są prostym i zarazem doskonałym pomysłem na urozmaicenie wnętrza. Dostępne są łącznie z serią wybranych płytek i układa się je pasami lub na wybranych ścianach. Takie aranżacje można łączyć ze ścianą, na której ułożone są mozaiki szklane. Chcąc urozmaicić łazienkę bez kompleksowego remontu możemy zdecydować się na umieszczenie obrazków w ramkach lub na welurowe naklejki ścienne. W zależności od stylu, w jakim urządzona jest łazienka, znajdziemy na ścianach plakaty w antyramach, grafiki, suszone rośliny czy nawet obrazki namalowane przez nasze dzieci. Z kolei dzięki farbie tablicowej możemy cieszyć się innymi dekoracjami na ścianie każdego dnia. Wszystko zależy od naszej kreatywności i wyobraźni.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.