Dodatki do szarej łazienkiSzarości we wnętrzach wciąż są bardzo, bardzo popularne. Kolor szary z jednej strony jest elegancki, designerski, z drugiej niesamowicie uniwersalny – pasuje do większości stylów i można go łączyć na rozmaite sposoby z różnymi kolorami i wzorami.

Nic więc dziwnego, że tak dużo osób wybiera aranżację łazienki w kolorze szarym. Wówczas to szara jest podłoga bądź ściany, lub podłoga i ściany. Jednak, choć jest to piękna barwa, warto dobrze przemyśleć kwestię dodatków do szarej łazienki. Chodzi o to, by z ich pomocą przełamać monotonię i wprowadzić nutkę oryginalności, a być może i odrobinę koloru. Jak ożywić szarą łazienkę? Co rzeczywiście pasuje i przepięknie podkreśla charakter aranżacji łazienki w kolorze szarym? Zastanówmy się, jakie dodatki do szarej łazienki wybrać!

Aranżacja łazienki w kolorze szarym?

Niewątpliwie kolor szary absolutnie zdominował rynek wnętrzarski stając się najpopularniejszą barwą nie tylko w przypadku łazienek, ale też sypialni i salonów. Warto przy tym pamiętać, że aranżacja łazienki w kolorze szarym nie tylko daje doskonały efekt, ale i ogromne możliwości, ponieważ bez większych problemów można dopasować dodatki do szarej łazienki. Ponadto, właściwie zawsze jest to aranżacja ponadczasowa – nie zanosi się na to, aby szary kolor miał wyjść z wnętrzarskiej mody. Wróćmy jednak do wspomnianych już dodatków do szarej łazienki. Istnieje bowiem pewne ryzyko, łazienka będzie ciemna, nieco ponura, a być może i trochę nijaka. W związku z tym, powinniśmy zastanowić się, jak ożywić szarą łazienkę, a co za tym idzie jakie dodatki do szarej łazienki wybrać.

Jak ożywić szarą łazienkę? ?

Dodatki do szarej łazienki niewątpliwie odgrywają niesamowicie istotną rolę. W związku z tym, warto przemyśleć jak ożywić szarą łazienkę właśnie przy ich wykorzystaniu. Otóż, mamy dwa wyjścia – z jednej strony szarości możemy zestawić z bielą, która rozświetli i optycznie powiększy wnętrze oraz z barwami pastelowymi (np. błękit, róż, żółty), z drugiej – postawić na wyrazisty kolor (czerwień, fiolet, granat, zieleń). Na pewno warto przy tym zwrócić uwagę na metraż łazienki – jeśli jest ona niewielka, nie ma sensu wprowadzać do niej ciemnych kolorów, które sprawią, że będzie się wydawała jeszcze mniejsza i ciemniejsza. Na wyraziste kolory możemy sobie pozwolić w przypadku dużych łazienek z oknem. Wobec tego, jakie dodatki do szarej łazienki wybrać?

Jakie dodatki do szarej łazienki wybrać?

Aranżacja łazienki w kolorze szarym to aranżacja na lata. Mimo wszystko, choć zazwyczaj jest stylowa i uniwersalna, musimy zastanowić się jak ożywić szarą łazienkę, a co za tym idzie jakie dodatki do szarej łazienki wybrać. Na pewno bardzo ważne jest w tym przypadku duże lustro (w ramie lub bez) oraz tekstylia – ręczniki, dywanik łazienkowy i jeśli w łazience jest okno – firanka/zasłona/roleta. Prócz tego, istotne są odpowiednie komplety łazienkowe. W zależności od przyjętej stylistyki wybierać możemy spośród klasycznych kompletów łazienkowych z drewna, inspirowanych stylem loftowym – na metalowych nogach, retro białych na wygiętych nogach, nowoczesnych – z białą szafką w połysku lub też glamour, gdzie umywalka jest wykonana ze szkła o dowolnym kolorze i stylowym deseniu.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.