Duże lustro na ścianęLustro jest nieodzownym elementem łazienki. Trudno bowiem wyobrazić sobie bez niego codzienną toaletę. Jego wielkość, kształt, mocowanie, obramowanie, a nawet widziane w nim odzwierciedlenie bardzo mocno wpływają na charakter całej łazienki.

Powieszone duże lustro na ścianę może dać większy efekt aranżacyjny niż można by przypuszczać…..

Duże lustro na ścianę – praktyczne i dekoracyjne

Nie jest zaskoczeniem, że zamocowane duże lustro na ścianę będzie pełniło rolę zarówno funkcjonalną jak też sprawi, że nasza łazienka nabierze charakteru i będzie estetyczna. Odpowiednio dobrane lustro potrafi „oszukać” niejednego bacznego obserwatora. Dzięki przemyślanemu rozmieszczeniu można zniwelować mankamenty przestrzeni i zmienić proporcje pomieszczenia. Duże lustro na ścianę będzie doskonałym sposobem na optyczne powiększenie łazienki. Jeśli natomiast na przeciwległej ścianie powiesimy kolejne zwierciadło, to przestrzeń nabierze głębi. Ponadto lustra okazują się przydatne przy doświetlaniu wnętrza bądź kiedy chcemy nadać aranżacji lekkości i delikatności. Dodatkowo, dodając na przykład piękną, ozdobną ramę lub oryginalne oświetlenie aranżacja zyska unikatowy, niepowtarzalny charakter.

Duże lustro na ścianę w różnych konfiguracjach

Najczęściej spotykamy powieszone duże lustro na ścianę łazienki. Jeśli pokryta jest ona płytkami to zazwyczaj jest ono mocowane na kleju, natomiast jeśli ściana pomalowana jest farbą lub ozdobiona tapetą, to zazwyczaj wieszane jest na haczykach. Innym rozwiązaniem jest postawienie lustra (na przykład na komodzie czy szafce umywalkowej) i oparcie go o ścianę. Musimy mieć jednak pewność, że będzie to miejsce na tyle bezpieczne, że nasze zwierciadło nie spadnie i nie potłucze się. Często spotykanym rozwiązaniem jest lustro wklejone w ścianę. Jednolita płaszczyzna ściany sprawia, że jest ono integralną częścią przestrzeni. Dla ozdoby można wówczas wykorzystać ceramiczne dekoracje, które optycznie je wyodrębnią. Prócz sposobu zamontowania nasze duże lustro na ścianę może mieć także różny kształt. Najczęściej widujemy lustra kwadratowe lub prostokątne. Alternatywą są modele okrągłe i owalne wykorzystywane chętnie w nowoczesnych aranżacjach.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.