Jak dobrać baterię do umywalki?W łazience nie ma zbyt wiele miejsca na ozdoby. Toaleta, prysznic, wanna, umywalka, szafka, lustro, oświetlenie, ewentualnie pralka… i w sumie to na tyle jeśli chodzi o wyposażenie. W związku z tym, warto postarać się, aby każdy z tych elementów był naprawdę wysokiej jakości, gustowny, funkcjonalny, a jednocześnie designerski.

W tym przypadku charakter wnętrza niewątpliwie podkreśla armatura. Wobec tego, jak dobrać baterię do umywalki? Jakie są rodzaje kranów umywalkowych i jak dobrać rozmiar baterii do umywalki? Jak dopasować armaturę do konkretnego stylu wnętrza? Jaka bateria do łazienki klasycznej, nowoczesnej, retro, loftowej okaże się idealna?

Krany umywalkowe - rodzaje

Jak dobrać baterię do umywalki? W pierwszej kolejności musimy zorientować się w dostępnych współcześnie na rynku rodzajach kranów umywalkowych. Jeśli chodzi o sposób montażu wyróżnia się: baterie stojące, ścienne i podtynkowe, ze względu na sposób obsługi: baterie bezdotykowe, samozamykające, ze sterownikiem elektronicznym i wreszcie, pod kątem ilości kurków: jedno- i dwuuchwytowe. Wszystkie mają swoje plusy i minusy, a to, jaką baterię do łazienki ostatecznie kupimy, powinniśmy uzależnić od indywidualnych upodobań i oczekiwań, a także założonej stylistyki wnętrza. Warto natomiast zastanowić się jak dobrać rozmiar baterii do umywalki.

Jak dobrać rozmiar baterii do umywalki?

Jak dobrać baterię do umywalki? Sposób montażu i obsługi oraz ilość kurków to bardzo istotne czynniki. Niemniej, niezwykle ważne są również wymiary kranów umywalkowych. Zarówno zbyt mały kran umywalkowy, jak i za duży względem umywalki nie będzie wyglądał estetycznie. W związku z tym, Jak dobrać rozmiar baterii do umywalki? Ogólnie rzecz biorąc chodzi o to, aby kran, a dokładniej wylewka kranu nie była za długa. Za długi kran oznacza problem z podłożeniem pod niego rąk, z kolei za krótki ogranicza zasięg do strumienia wody. Poza tym, nieprawidłowy rozmiar kranu niestety skutkuje rozchlapywaniem wody po całej umywalce, a nawet poza nią.

Jaka bateria do łazienki klasycznej, nowoczesnej, retro, loftowej?

Każdy, kto zastanawia się jak dobrać baterię do umywalki powinien mieć na uwadze z jednej strony względy czysto praktyczne, z drugiej zaś estetykę. Design jest przecież niesamowicie ważny! I rzeczywiście współczesne projekty łazienek zachwycają oryginalną, ponadczasową, ekskluzywną stylistyką. Jaka bateria do łazienki w stylu klasycznym, nowoczesnym, retro, loftowym będzie jednak pasowała? Do wnętrz klasycznych najlepszym rozwiązaniem jest armatura stalowa o zaokrąglonych kształtach, jednouuchwytowa, stojąca, w uniwersalnym, srebrnym kolorze. Do łazienek nowoczesnych warto natomiast pokusić się o designerskie, czarne krany umywalkowe. Niepowtarzalny charakter łazienek retro dopełnią z kolei fikuśne krany z dwoma kurkami. W końcu w łazience w stylu industrialnym nie może zabraknąć kranów umywalkowych w kolorze starego złota/miedzi.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.