Jak optycznie powiększyć łazienkę?Każdy, kto ma za sobą remont niewielkiej łazienki, z pewnością przyzna, że aranżacja wnętrz o skromnym metrażu, gdzie pomieścić trzeba przynajmniej umywalkę (najlepiej z szafką), prysznic lub wannę oraz toaletę to prawdziwe wyzwanie.

Zwłaszcza, że pomieszczenie musi być jak najbardziej funkcjonalne i wygodne, a jednocześnie w miarę możliwości gustowne. Prawdziwą sztuką w tym przypadku jest umiejętne, optyczne powiększenie łazienki tak, by nie wydawała się ona tak maleńka, ciasna i – co najgorsze – ciemna, jak jest w rzeczywistości. Wobec tego, jakie kolory do małej łazienki sprawią, że zyska ona na przestrzeni, jakie wzory płytek do małej łazienki są bezpieczne, w końcu - jak rozmieścić oświetlenie w małej łazience? Radzimy jak optycznie powiększyć łazienkę!

Optyczne powiększenie łazienki

Optyczne powiększenie łazienki jest szczególnie istotne w przypadku niewielkich pomieszczeń. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych trików, dzięki którym wnętrza wydają się być nieco większe, niż są w rzeczywistości. I tak też, istotne jest to, jakie kolory do małej łazienki oraz wzory płytek do małej łazienki wybierzemy. Poza tym, warto się zastanowić jak rozmieścić oświetlenie w małej łazience, ponieważ szczególnie na niewielkim metrażu jest ono naszym głównym sprzymierzeńcem. Zatem, jak optycznie powiększyć łazienkę?

Jakie kolory do małej łazienki wybrać, aby wydawała się większa?

Jak optycznie powiększyć łazienkę? W pierwszej kolejności musimy skupić się na doborze odpowiednich barw i odcieni. Jakie kolory do małej łazienki wybrać, aby wydawała się ona większa? Z całą pewnością warto bazować na jasnych, stonowanych, pastelowych kolorach. Na korzyść zadziałają tu szarości, biel, piaskowy beż, pudrowy róż. Za to należy wystrzegać się ciemnych brązów, granatów, zieleni, czerwieni i czerni oraz łączenia ze sobą mocno kontrastowych kolorów. Warto postawić na jednolitość. Przykładowo, jeśli zdecydujemy się na kafle na ściany w kolorze delikatnego, chłodnego różu, świetnie będzie pasowała do nich umywalka w formie szklanej misy w takim samym/podobnym odcieniu różu. A co z wzorami płytek do małej łazienki?

Wzory płytek do małej łazienki

Optycznie powiększenie łazienki najprościej osiągnąć poprzez jasną, stonowaną kolorystykę. Jednak, istotne są też wzory płytek do malej łazienki. Tak, jak jasne i ciemne barwy, tak niektóre wzory mogą optycznie powiększać, a inne pomniejszać. I tak, odradza się mocno wzorzyste płytki, tj. w drobne desenie. Warto wybierać modele gładkie i - co ważniejsze – wielkoformatowe. Jeśli bardzo zależy nam na dekoracji w postaci szklanej mozaiki, ewentualnie możemy ułożyć z niej blat pod umywalkę-misę lub na wnękowej półce pod prysznicem.

Jak rozmieścić oświetlenie w małej łazience?

Równie istotnym i skutecznym sposobem na optyczne powiększenie łazienki jest zastosowanie odpowiedniego oświetlenia w odpowiednich miejscach. Jak rozmieścić oświetlenie w małej łazience? Na pewno zamiast albo prócz oświetlenia głównego w formie dekoracyjnej lampy, warto zamontować w suficie kilka punktów świetlnych, tak, aby każdy zakamarek łazienki był dobrze oświetlony i nigdzie nie padał cień.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.