Jak przymocować umywalkę do ściany?Umywalka to niezbędny element w każdej łazience. Korzystamy z niej wiele razy dziennie. Współczesne oferty dają nam możliwość wyboru najróżniejszych umywalek. Pod względem kształtu możemy zdecydować się na model kwadratowy, prostokątny, okrągły lub owalny. Pod względem materiału do wyboru mamy umywalki ceramiczne, akrylowe, metalowe lub szklane. Możemy też dobrać pasujący do wnętrza kolor. I wreszcie zakupić umywalkę nablatową, wpuszczaną w szafkę lub wiszącą. Jeśli zdecydujemy się na tą ostatnią opcję to ważne by wiedzieć, jak przymocować umywalkę do ściany, by mocowanie to było bezpieczne.

Jak przymocować umywalkę do ściany? Instrukcja krok po kroku.

Zanim poznamy instrukcję jak przymocować umywalkę do ściany musimy zgromadzić odpowiednie narzędzia. Potrzebny będzie zestaw do mocowania urządzeń sanitarnych, poziomica, wiertarka udarowa i wiertła do betonu, klucz płaski, szpachelka oraz masa do fugowania. Pierwszy krok to wywiercenie otworów w ścianie dokładnie w miejscu, gdzie chcemy umieścić umywalkę - górna krawędź umywalki powinna znajdować się około 80 cm nad ziemią. Następnie w powstałe otwory musimy wbić kołki i wkręcić trzpienie. W miejscu, gdzie umywalka styka się ze ścianą trzeba nałożyć masę do fugowania rozprowadzając ją szpachelką. Ostatnim krokiem w instrukcji jak przymocować umywalkę do ściany jest dokręcenie jej do ściany używając klucza płaskiego.

Jak przymocować umywalkę do ściany za pomocą kotwy chemicznej?

Jeśli zastanawiamy się jak przymocować umywalkę do ściany, to warto skorzystać z coraz bardziej popularnego rozwiązania – wykorzystania kotwienia z użyciem ciekłych kołków montażowych. Sposób ten jest odpowiedni dla większości materiałów stosowanych w budownictwie - betonu, kamienia czy ceramiki budowlanej. Największą zaletą zastosowania kotwy chemicznej jest jej większa wytrzymałość niż zwykłych śrub i kołków rozporowych. A jak przymocować umywalkę do ściany za pomocą kotwiczenia chemicznego? Najpierw należy wywiercić otwory o odpowiedniej głębokości i odkurzyć z nich pył, by móc wypełnić je specjalną masą służącą do kotwienia. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie kotwionego pręta lub śruby, następnie cofanie i obracanie nim aż do momentu, gdy masa otoczy go i lekko wypłynie na powierzchnię. Później już trzeba poczekać aż masa się utwardzi, by móc przykręcić umywalkę.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.