Jak urządzić łazienkę na poddaszu?Pomieszczenia ze skosami niewątpliwie mają swój urok. Chociaż kiedyś pozostawiano je jako nieużytkowe, to w ostatnich czasach przestrzenie te robią prawdziwą furorę. Poddasze jest bowiem wykorzystywane zarówno na sypialnię małżeńską i bawialnię dla dzieci, jak i na łazienkę. Ta ostatnia opcja stanowi pewne wyzwanie aranżacyjne, ale efekt potrafi zapierać dech w piersiach. Wystarczy jedynie znać parę trików i wiedzieć o czym należy pamiętać podczas urządzania łazienki na poddaszu, by stworzyć prawdziwe aranżacyjne dzieło sztuki.

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli chcemy mieć łazienkę na poddaszu, najlepiej planować ją w tym miejscu już na etapie projektowania domu, chociaż wiadomo, że nie zawsze jest to możliwe. Brak tynków czy podłóg z pewnością ułatwi wiele spraw. Planując łazienkę na poddaszu niewątpliwie trzeba pamiętać o dobrej izolacji termicznej. Należy zabezpieczyć dach przed wilgocią, by korzystanie z pokoju kąpielowego było i zdrowe, i komfortowe. Istotne jest również ogrzewanie. W pomieszczeniu ze skosami może być trudno rozmieścić grzejniki – warto zatem zastosować ogrzewanie podłogowe. Jeśli mamy taką możliwość, to dobrze jest zaplanować w łazience okno dachowe. Nie tylko dostarczy naturalnego światła, ale też optycznie powiększy pomieszczenie i zapewni przyjemne widoki szczególnie, gdy pod nim zamontujemy wannę.

Perfekcyjne rozplanowanie

Aranżując łazienkę na poddaszu nie można brać pod uwagę wyłącznie powierzchni liczonej po podłodze, ale rzeczywistą wielkość powierzchni użytkowej. Z uwagi na skosy, wszystkie elementy, począwszy od sanitariów, aż po komplety łazienkowe, muszą być dobrze przemyślane. Łazienka musi przecież być wygodna i łatwa w użytkowaniu. Przy ściankach łączących podłogę ze skośnym dachem można zamontować wannę lub sedes. Przestrzeń w tym miejscu, najczęściej o wysokości ok. 120 metrów w zupełności wystarcza na zamontowanie geberita, jak i kąpiel w wannie. Z kolei jeśli zamiast wanny marzy nam się prysznic, to potrzeba już wyższej przestrzeni. Aby zyskać na centymetrach lepiej wybrać opcję bez brodzika i postawić na kabinę narożną półokrągłą, która zajmuje mniej miejsca. Jeśli chodzi o umywalki, to dobrze jest zamontować je na blacie, by były odsunięte od najniższego punktu. Aby w pełni wykorzystać niską przestrzeń można umieścić tam również pralkę, jak też wykorzystać miejsce pod skosami na niezbędne w łazience szafki i półki.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.