Jak urządzić łazienkę na poddaszu?Poddasze z reguły kryje w sobie ogromny potencjał. Wnętrza ze skosami i oknami dachowymi są absolutnie klimatyczne, panuje w nich wyjątkowy nastrój. W związku z tym, idealnie nadają się pod aranżację strefy prywatnej w domu – sypialni oraz wygodnej łazienki dla domowników.

Ładna łazienka na poddaszu zwykle jest dość duża, choć przez skosy niełatwa do zaprojektowania. I rzeczywiście urządzenie łazienki na poddaszu, tak, aby była zarówno funkcjonalna, jak i stylowa to nie lada wyzwanie. Wobec tego, jak urządzić łazienkę na poddaszu? W jaki sposób rozmieścić poszczególne elementy wyposażenia? Jakie czynniki wziąć pod uwagę? Przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek odnośnie aranżacji łazienki na poddaszu ze skosami.

Ładna łazienka na poddaszu

Każdy, kto ma już za sobą aranżację łazienki na poddaszu ze skosami z pewnością przyzna, że niełatwo ją zaprojektować w taki sposób, aby była funkcjonalna, wygodna, a jednocześnie w dobrym guście, ze smakiem. Urządzenie łazienki na poddaszu rzeczywiście może sprawiać wiele problemów, a to ze względu na ograniczenia wynikające ze specyficznej architektury, czyli skosów. O ładną łazienkę na poddaszu warto jednak zawalczyć, poświęcić dużo czasu, a nierzadko i nerwów na dokładne przemyślenie wszystkich niuansów i stworzenie projektu - wówczas efekt będzie bardziej niż zadowalający. Jeśli uzbroimy się w cierpliwość i zdobędziemy odpowiednie informacje odnośnie urządzania łazienki na poddaszu, na pewno nie pożałujemy włożonego w całe przedsięwzięcie wysiłku. A zatem, jak urządzić łazienkę na poddaszu?

Urządzenie łazienki na poddaszu

Jak urządzić łazienkę na poddaszu? W pierwszej kolejności, tj. przystępując do projektu, musimy zwrócić uwagę na kształt dachu. Aranżacja łazienki na poddaszu ze skosami w dużej mierze zależy właśnie od tego, czy dach jest jednospadowy, dwuspadowy, czterospadowy czy mansardowy, a co za tym idzie jak układają się skosy, pod jakim kątem. Wbrew pozorom okazuje się, że urządzenie łazienki na poddaszu jest najmniej kłopotliwie w przypadku dachów mansardowych, które zapewniają dużą przestrzeń i powierzchnię użytkową o wysokości minimum 1,9 m. To sporo ułatwia, ponieważ kabinę prysznicową oraz wysokie szafki (aż pod sufit) można ustawić w dowolnym miejscu. Najtrudniej stworzyć ładną łazienkę na poddaszu, gdy dach jest jedno- i dwuspadowy, czyli skos sięga podłogi. Niemniej, nie ma sensu się poddawać, ponieważ dzięki możliwości zakupu mebli, a także pryszniców, wanien i umywalek na wymiar wciąż mamy spore pole do popisu.

Aranżacja łazienki na poddaszu ze skosami

Jak urządzić łazienkę na poddaszu? Jak już zostało wspomniane, w przypadku aranżacji łazienki na poddaszu ze skosami wszystko zależy tak naprawdę od kształtu dachu. Jeśli ścianka kolankowa ( czyli ściana ze skosem) ma wysokość co najmniej 150 cm, spokojnie możemy ustawić pod nią wannę, a nawet toaletę. W przeciwnym razie lepiej zaadoptować tę przestrzeń pod pojemne szafki, w których pomieścimy ręczniki, zapas kosmetyków, a także detergentów. W dużych łazienkach z ostrymi skosami przepięknie prezentują się wanny wolnostojące. Należy przy tym pamiętać, że kawałka odpowiednio wysokiej ściany wymaga montaż umywalki, nad którą nie może przecież zabraknąć lustra i stylowego oświetlenia. Na pewno warto w przypadku poddasza rozważyć zakup umywalki na wymiar.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.