Jak urządzić małą łazienkę z wanną?Przyznajmy sobie szczerze – prysznic to bardzo praktyczna i wygodna opcja do korzystania na co dzień. Niestety, o ile nie mamy miejsca również na wannę możemy zapomnieć o długich, relaksacyjnych kąpielach. Zresztą, nie tylko o leżenie w gorącej wodzie z pianą tu chodzi - wanna jest też lepszą opcją, gdy mamy dzieci i zdarza nam się robić pranie ręczne.

W takich sytuacjach jest absolutnie niezastąpiona. Tak czy inaczej, wszystko ma swoje plusy i minusy i zdaje się, że ludzie dzielą się na tych, którzy wolą prysznic i tych, wiernych wannom. Tym, co może stanowić poważny problem w przypadku wanny jest niewielki metraż. Jak urządzić małą łazienkę z wanną? W jaki sposób zaplanować aranżację małej łazienki z wanną i jaką wybrać wannę do małej łazienki?

Aranżacja małej łazienki z wanną

Jak urządzić małą łazienkę z wanną? Na pewno należy się nastawić, że aranżacja małej łazienki z wanną do najprostszych nie należy, co nie znaczy, że jest niemożliwa. Warto się postarać, wszystko dobrze przemyśleć, ponieważ jak już nam się uda, efekt będzie wyśmienity. Na uwadze musimy mieć przede wszystkim ergonomię – wnętrze powinno być jak najbardziej funkcjonalne, a poszczególne elementy wyposażenia dobrze rozlokowane. Wówczas korzystanie z łazienki będzie czystą przyjemnością. W pierwszej kolejności, trzeba zaplanować w którym miejscu wstawimy wannę do małej łazienki. Oczywiście, musimy przy tym wziąć pod uwagę również estetykę – w dzisiejszych czasach, nawet bardzo mała łazienka z wanną powinna przecież być stylowa. Zatem, jak ją zaprojektować i jaka wanna do małej łazienki będzie pasować najbardziej?

Bardzo mała łazienka z wanną

Mając do dyspozycji duże, przestronne wnętrze, naprawdę można się popisać, głównie dlatego, że nie trzeba się ograniczać. Jeden z rogów pomieszczenia można zaadaptować na spory prysznic, a na środku bądź jednej ze ścian ustawić dużą, designerską wannę, w której swobodnie będzie można leżeć, tak, by ponad powierzchnią wody znajdowała się jedynie nasza głowa. Pod tym względem, zaprojektowanie gustownej, a przy tym bardzo małej łazienki z wanną nie jest już tak łatwe, choć jak najbardziej możliwe. Jeśli pomieszczenie pomimo skromnego metrażu ma być ustawne, niestety, musimy być przygotowani na kompromisy. Wanna zapewne nie będzie tak duża, jak byśmy sobie tego życzyli, a wolnej przestrzeni pozostanie naprawdę niewiele. Za to, będziemy mogli cieszyć się odprężającymi kąpielami. Wobec tego, jaką wannę do małej łazienki wybrać?

Wanna do małej łazienki

Niestety, nie ma jednego sprawdzonego przepisu na projekt bardzo małej łazienki z wanną. Pewne jest, że z czegoś będziemy musieli zrezygnować i najprawdopodobniej wybrać nie tak dużą wannę do małej łazienki, o jakiej marzyliśmy. Pamiętajmy, że do wyboru mamy wanny narożne, wolnostojące, do zabudowy i przyścienne. Zdaje się, że w przypadku bardzo małej łazienki z wanną najkorzystniej prezentują się te przyścienne lub do zabudowy. Poza tym, skromny rozmiar wanny możemy nadrobić oryginalnym, ekskluzywnym designem. I tak też, w aranżację małej łazienki z wanną idealnie wpisze się stylowa wanna ze szkła w pasującym do wystroju kolorze.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.