Jak zabudować pralkę?Nie każdy z nas ma to szczęście dysponować osobnym pomieszczeniem gospodarczym na pralkę, środki czystości, żelazko i deskę do prasowania itp. W takiej sytuacji zwykle nie pozostaje nic innego, jak wstawić maszynę do prania do łazienki.

Wówczas na pewno warto zastanowić się jak zabudować pralkę i to niekoniecznie dlatego, że nieładnie się prezentuje (w końcu współczesne sprzęty wyróżnia elegancki, nowoczesny design), co ze względów czysto funkcjonalnych. Pralka zabudowana, może przecież posłużyć jako dodatkowy blat lub podstawa dla szafek, półek itp. Zatem, jak zaaranżować pralkę w zabudowie łazienkowej? Po jakie materiały sięgnąć do zabudowy pralki pod blatem?

Pralka zabudowana

Mając wybór, prawdopodobnie każdy, zamiast wstawiać pralkę do łazienki, wolałby mieć w mieszkaniu/domu pralnię, a przynajmniej niewielkie pomieszczenie na pralkę, kosz na pranie oraz proszki i płyny. Jeśli jednak nie mamy wyjścia i musimy wstawić jeden z istotniejszych przecież sprzętów AGD do łazienki, na pewno warto rozważyć zabudowę pralki pod blatem lub po prostu w jednym z rogów łazienki i powyżej zamontować wiszącą szafkę bądź półki. Pralka zabudowana na pewno będzie prezentowała się lepiej, ponieważ niejako wtopi się w aranżację wnętrza. Warto więc dobrze przemyśleć jak zabudować pralkę, by pomimo dodatkowego elementu, łazienka wciąż była ustawna, a pralka w żaden sposób nam nie zawadzała. Być może, okaże się, że pralka w zabudowie łazienkowej nie tylko jest konieczna, ale i wygodna?

Zabudowa pralki pod blatem

Jak zabudować pralkę? W tym przypadku dobry pomysł, a co za tym idzie projekt to połowa sukcesu. Pierwsza, godna uwagi i bardzo popularna opcja to zabudowa pralki pod blatem. Jeśli tylko mamy wystarczająco dużo miejsca, pralkę wystarczy ustawić obok umywalki - nablatowej lub wpuszczanej, w ramach jednego blatu. Taki blat wykonamy z drewna, kamienia lub bardzo efektownej, a jednocześnie praktycznej szklanej mozaiki. Pod umywalką mogą standardowo znaleźć się półki, szuflady bądź szafka z małymi drzwiczkami. Pralkę zabudowaną pod blatem możemy zostawić frontem na widoku lub zabudować w szafce. W każdym razie, w taki oto sposób zyskujemy większy blat, a więc dodatkowe miejsce np. na kosmetyki, wazon/doniczkę z kwiatem itp. Niemniej, równie dobrym pomysłem jest pralka w zabudowie łazienkowej poza blatem.

Pralka w zabudowie łazienkowej

jak zabudować pralkę w łazience? Zabudowa pralki pod blatem, a więc w jednej linii, co umywalka to popularne i praktyczne rozwiązanie. Niemniej, jeśli układ łazienki na to nie pozwala lub po prostu wolelibyśmy jakąś inną alternatywę, warto pokusić się o pralkę w zabudowie łazienkowej. To idealne wyjście w sytuacji, gdy szafkami zabudowujemy całą jedną ścianę od podłogi, aż po sam sufit i np. powyżej pralki chcemy również ustawić suszarkę bębnową. Dobrym pomysłem jest też wybudowanie we wnęce o szerokości pralki półek, właśnie powyżej pralki i ułożenie na nich np. szklanej mozaiki. Dzięki temu pralka w zabudowie łazienkowej na pewno pięknie wkomponuje się w aranżację łazienki.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.