Jak zabudować wannę?Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia łazienki jest wanna, która niejednokrotnie służy nam za domowe spa, umożliwia relaks, staje się swego rodzaju odskocznią. Wobec tego, nawet jeśli na co dzień wybieramy szybki prysznic, raz na jakiś czas, np. po ciężkim dniu lub w weekend, gdy mamy więcej czasu na przyjemności, chyba wszyscy lubimy po prostu poleżeć w wannie.

Jeśli zależy nam na tym, aby wanna poza tym, że wygodna, wystarczająco duża, była również praktyczna oraz ładnie prezentowała się na tle ogólnej aranżacji, na etapie projektowania wnętrza, musimy pomyśleć o jej zabudowie. Jak zabudować wannę? Na jaki materiał postawić? Co okaże się dla nas najlepszym rozwiązaniem - zabudowa wanny płytkami, obudowa wanny z drewna, a może mozaika do obudowy wanny? Podpowiadamy czym obudować wannę!

Zabudowa wanny płytkami

Biorąc pod uwagę, jak wiele najrozmaitszych rozwiązań odnośnie obudowy wanny oferują nam współcześni producenci oraz architekci wnętrz, powinniśmy naprawdę dobrze przeanalizować dostępne opcje i zastanowić się jak zabudować wannę, a właściwie czym obudować wannę. Zacznijmy może od tego, co obecnie najpopularniejsze, czyli zabudowy wanny płytkami. Do tego, że tak wiele osób decyduje się na ten rodzaj zabudowy, przyczynia się ogromna różnorodność. W dzisiejszych czasach możemy przebierać w najrozmaitszych kafelkach - rozmiarach, kształtach, grubościach, strukturach, wzorach, kolorach. Co więcej, zabudowa wanny płytkami jest niezwykle trwała (odporna na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć) oraz mało wymagająca pod względem pielęgnacji. Jeśli jednak zależy nam na odrobinie oryginalność, powinniśmy wziąć pod uwagę obudowę wanny z drewna, a także specjalną mozaikę do obudowy wanny.

Obudowa wanny z drewna

Czym obudować wannę, jeśli chcemy, by nasza łazienka wyróżniała się na tle popularnych projektów? Jak zabudować wannę jeżeli zależy nam na tym, ażeby była ona oryginalną ozdobą? Choć wiele osób obawia się drewna w łazience, okazuje się, że obudowa wanny z drewna to wcale niezły pomysł. Oczywiście, pod warunkiem, że wybierzemy odpowiednie drewno i właściwie je zabezpieczymy. Do obudowy wanny z drewna dobrze sprawdzają się rodzime gatunki - dąb i jesion oraz egzotyczne - tek, doussie. Natomiast przed zawilgoceniem powinien je uchronić specjalny olej do impregnacji. Jeśli mimo to wciąż nie jesteśmy przekonani do obudowy wanny z drewna pozostaje nam jeszcze jedna, z całą pewnością godna uwagi opcja, a mianowicie mozaika do obudowy wanny.

Mozaika do obudowy wanny

Jak zabudować wannę, jeśli ani zabudowa wanny płytkami, ani obudowa wanny z drewna nas nie przekonują? Pozostaje jeszcze jeden, godny uwagi, nie tylko bardzo praktyczny, ale też niesamowicie stylowy materiał - mozaika. Do obudowy wanny warto sięgnąć po specjalną, szklaną mozaikę. Poza tym, że szkło zapewnia elegancki, ponadczasowy efekt, jest też trwałe, ekologiczne i bardzo higieniczne. Ponadto, wybierać możemy spośród 160 kolorów podstawowych i blisko 5 tys. kombinacji - możliwości są praktycznie nieograniczone. Wobec tego, jeśli cenimy sobie najwyższą jakość oraz oryginalność, na pewno nie pożałujemy zakupu mozaikę do obudowy wanny.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.