Jak zaprojektować łazienkę w stylu skandynawskim?Styl skandynawski staje się coraz bardziej popularny. Uwielbiany jest przez miłośników nowoczesnego minimalizmu, jak również zwolenników klasycznych, ciepłych wnętrz. Chociaż można powiedzieć, że jest zlepkiem wpływów różnych państw skandynawskich - szwedzkiej prostoty, duńskiego umiłowania bieli i fińskich akcentów czerni, to jednak stanowi ponadczasową bazę aranżacyjną. Skandynawska łazienka jest prosta, elegancka i oryginalna jednocześnie. Stała się zatem odpowiednia zarówno dla osób ceniących sobie tradycję, jak i tych, którzy podążają za współczesnością.

Kreowanie wnętrz w stylu skandynawskim wymaga jednak dużego wyczucia i bardzo istotnego umiaru.

Co jest charakterystyczne?

Łazienka w stylu skandynawskim jest jasna, przeważają w niej barwy białe i szare. Charakterystycznymi elementami są naturalne materiały, takie jak drewno, kamień, cegła, len czy wełna. Dzięki nim łazienka nabiera prawdziwego wyrazu. Łazienkę w stylu skandynawskim cechują minimalistyczne formy i proste wzornictwo. Proste linie i kanciaste kształty sprawiają, że styl ten jest naturalny, a co za tym idzie, niezwykle modny. Aby uniknąć wrażenie chłodu, meblowe komplety łazienkowe, nie powinny być wykonane z jednego tworzywa, np. lakierowanych frontów. Warto tu pokusić się o połączenie ich z elementami szkła, które nadaje lekką i nowoczesną formę.

Ważna rola dodatków

Ponieważ w stylu skandynawskim najważniejszy jest minimalizm, to dodatki należy ograniczyć do tych, które są niezbędne. Ich dobór absolutnie nie może być przypadkowy i chaotyczny. Jeśli łazienka jest mała warto zamontować w niej duże lustro, które powiększy optycznie pomieszczenie. Jeśli natomiast łazienka jest duża, to można pokusić się o wstawienie do niej wiklinowego krzesła, komody lub rattanowych doniczek z kwiatami. Półki powinny być zamykane, aby nie widać było wszystkich kosmetyków. Jednym z najważniejszych dodatków stylu skandynawskiego jest drewno – buk, jesion, dąb, sosna – gdyż posiadają one naturalną strukturę. Można je zastosować na podłodze, na ścianie lub w meblowych kompletach łazienkowych. Z kolei charakterystyczny dla tego stylu kamień można wprowadzić w mydelniczkach lub kubkach na szczoteczki. Wszystko zależy od inwencji twórczej.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.