Jaką baterię wannową wybrać?Decydując się na wannę trzeba liczyć się z tym, że jej nieodłącznym elementem jest bateria. Jest ona bowiem podstawowym elementem wyposażenia, bez którego łazienka nie może funkcjonować.

Bateria natynkowa i podtynkowa

Baterie ścienne natynkowe są najpopularniejsze pośród wszystkich odmian. Występują one w dwóch formach: jedno- i dwuuchwytowej. Ta pierwsza pozwala na regulację strumienia wody i temperatury za pomocą jednej dźwigni. Jest to niezwykle wygodne i zdecydowanie bardzo ekonomiczne. Natomiast modele dwuuchwytowe posiadają dwa kurki regulacji wody – ciepłej i zimnej. Są bardziej wydajne, co skraca czas napełniania się wanny wodą. Z kolei baterie podtynkowe montuje się tuż przed położeniem płytek. W tej opcji wanna napełnia się poprzez wylewkę wannową zamontowaną na ścianie lub przez zestaw odpływowo-przelewowy z funkcją napełniania przez przelew.

Bateria wannowa stojąca wielootworowa

Są osoby, którym nie podoba się bateria zamontowana w ścianie. Mogą wówczas zdecydować się na model stojący wielootworowy. Baterie taką montuje się w wyciętych w krawędzi wanny otworach. Ponieważ są one dość ciężkie, nie można ich montować na wszystkich wannach. Wówczas są instalowane na oddzielnej półce tuż przy krawędzi wanny.

Bateria wannowa wolnostojąca

To opcja powszechnie uznawana za ekskluzywną. Mówi się, że baterie te stanowią niemal biżuterię w stylizacji łazienki. Wysokie baterie wolnostojące mocuje się w podłodze, zazwyczaj przy wolnostojących wannach. W tej grupie baterii możemy wybierać spośród jedno- i dwuuchwytowych oraz termostatycznych. Te ostatnie charakteryzują się tym, iż w zamontowanej głowicy termostatycznej, strumień ani temperatura wody nie zmieniają się, nawet jeśli nastąpi chwilowy spadek ciśnienia lub temperatury dopływającej wody ciepłej. Zaletą takiej opcji jest możliwość ustawienia takiej temperatury wody, jaką chcemy osiągać. Baterie wolnostojące są nie tylko funkcjonalne, ale również pięknie wyglądają. Zestawione na przykład z nowoczesną wanną szklana robią piorunujące wrażenie.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.