Jaki blat do łazienki?W dzisiejszych czasach do wyboru mamy dwa podstawowe typy umywalek, a mianowicie umywalki wolnostojące oraz takie, które wymagają blatu. Te drugie są oczywiście znacznie popularniejsze. Zresztą, bardzo często to właśnie miejsce, w którym znajduje się elegancka umywalka z gustownym blatem, lustro i designerskie oświetlenie jest wizytówką tego wnętrza.

To, jaki blat do łazienki wybierzemy jest więc ogromnie ważne, nie tylko dla stylistyki, ale też funkcjonalności. Wobec tego, warto przeanalizować poszczególne rodzaje blatów łazienkowych, by móc rozpatrzyć wszystkie za i przeciw, i ostatecznie podjąć słuszną decyzję odnośnie materiału wykonania. Wobec tego, przedstawiamy rodzaje blatów łazienkowych i radzimy z czego blat pod umywalkę wybrać.

Rodzaje blatów łazienkowych

Ze względu na materiał wykonania wyodrębnia się różne rodzaje blatów łazienkowych. Jak wszystko, każdy z nich ma swoje zalety i wady, jest mniej lub bardziej praktyczny, elegancki, trwały itp. Do najpopularniejszych rodzajów blatów łazienkowych zaliczamy blaty: drewniane, fornirowane, laminowane, kamienne (granitowe, marmurowe), z konglomeratu, z płytek ceramicznych. Zdecydowanie mniej standardową opcją jest natomiast blat z betonu oraz blat łazienkowy z mozaiki szklanej. Z czego blat pod umywalkę wybrać i czym się kierować? Jaki blat do łazienki będzie zarówno praktyczny, jak i stylowy?

Z czego blat pod umywalkę?

Wiemy już, jakie są rodzaje blatów łazienkowych. Niestety, to nie rozwiązuje problemu, a jedynie pokazuje co mamy do wyboru. W jaki blat do łazienki zainwestować? Z czego blat pod umywalkę - drewna, forniru, laminatu, kamienia, konglomeratu, płytek, betonu, a może blat łazienkowy z mozaiki będzie dla nas najlepszy? Otóż, decyzja należy wyłącznie do nas. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Jeśli zależy nam na naprawdę wysokiej jakości, weźmy pod uwagę przede wszystkim naturalne drewno, kamień, beton i szkło (czyli mozaikę). Pamiętajmy, że wybrany rodzaj blatu łazienkowego musi pokrywać się z ogólną stylistyką wnętrza. Może też, a wręcz powinien stanowić element dekoracyjny, a jednocześnie być łatwy w utrzymaniu czystości, trwały, odporny na wilgoć itp.

Blat łazienkowy z mozaiki

Nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, jaki blat do łazienki jest najlepszy, z czego blat pod umywalkę spełni wszystkie nasze oczekiwania. Każdy z nas ma przecież nieco inne preferencje, gust, oczekiwania. Jeśli jednak zależy nam na nowoczesnym designie, elegancji, oryginalności, najwyższej jakości, trwałości, z całą pewnością powinniśmy rozważyć wykonanie blatu łazienkowego z mozaiki wytwarzanej ze szkła i dostępnej w niemal każdym kolorze, odcieniu i wzorze, jaki tylko można sobie wymyślić.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.