Jaki brodzik wybrać?Chyba możemy zaryzykować stwierdzeniem, że prysznic to podstawowy element każdej łazienki. I rzeczywiście, mało kto mając do wyboru tylko jedną opcję (ze względu na niewielki metraż) rezygnuje z kabiny prysznicowej na rzecz wanny. W większości, stając przed takim wyborem, ostatecznie decydujemy się na prysznic, który jest po prostu praktyczniejszy. Wówczas pozostaje już tylko dopasować kabinę i brodzik.

Jaki brodzik wybrać? Jakie są wymiary brodzików pod prysznic? Czy lepsze są brodziki niskie czy wysokie i jakie znaczenie ma w ogóle głębokość brodzika? W końcu, jaki wybrać brodzik do kabiny pod względem kształtu - kwadratowy, prostokątny, a może półokrągły?

Wymiary brodzika pod prysznic

Jaki brodzik wybrać? Na to pytanie nie ma jednej, poprawnej odpowiedzi. Planując montaż prysznica w łazience, musimy podjąć decyzję m.in. co do jego rozmiaru, głębokości brodzika oraz kształtu. Jaki wybrać brodzik do kabiny pod względem wielkości? W tym przypadku jesteśmy oczywiście uzależnieni od metrażu i układu samego pomieszczenia. Jeśli mamy to szczęście bycia w posiadaniu dużej, przestronnej łazienki na pewno warto zainwestować w duży prysznic, w którym każda kąpiel będzie znacznie wygodniejsza. Na rynku dostępne są różne wymiary brodzików pod prysznic. Minimum gwarantującym należy komfort wydaje się być 90x90 cm w przypadku pryszniców kwadratowych. A co z wysokością/głębokością brodzika? Jaki brodzik - niski czy wysoki jest lepszy i dlaczego?

Brodzik niski czy wysoki?

Wymiary brodzika pod prysznic to nie jedyny parametr, jaki należy wziąć pod uwagę przed zakupem brodzika. Kolejną, godną rozwagi kwestią jest głębokość brodzika. I rzeczywiście, wiele osób zastanawia się czy lepszy będzie brodzik niski, czy wysoki i w związku z tym jaki brodzik wybrać ostatecznie. Jak wszystko, zarówno brodzik płytki, jak i głęboki ma swoje zalety i wady. Trzeba jednak przyznać, że brodziki płytkie wyglądają znacznie bardziej elegancko, nowocześnie, nie rzucają się aż tak bardzo w oczy, dzięki czemu ogólna stylistyka łazienki jest spójna. W dodatku, są łatwiejsze w utrzymaniu czystości i przyjazne dla osób starszych. Za to brodzik głęboki w razie potrzeby może posłużyć jako mini wanna, co na pewno docenią Ci z nas, którzy mają małe dzieci uwielbiające pluskać się w wodzie.

Jaki wybrać brodzik do kabiny - kwadratowy, prostokątny, a może półokrągły?

Jakich wymiarów brodzik pod prysznic zapewni należy komfort? Jaki brodzik - niski czy wysoki jest lepszy? W końcu, jaki wybrać brodzik do kabiny - kwadratowy prostokątny czy też półokrągły? Zdaje się, że pozostało już tylko rozstrzygnąć kwestię kształtu. W tym przypadku wszystko zależy tak naprawdę od miejsca w łazience, w którym docelowo znajdzie się prysznic. Jeśli planujemy montaż we wnęce, naturalnie najlepszym rozwiązaniem będzie brodzik kwadratowy lub prostokątny. W przypadku pryszniców narożnych niezłym rozwiązaniem są te półokrągłe, o ile pozostałe elementy wyposażenia - m.in. umywalka, wanna, toaleta mają opływowe kształty.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.