Jaki styl aranżacyjny wybrać do łazienki?Gdy nadchodzi moment aranżacji łazienki bardzo łatwo jest pogubić się w labiryncie ofert. Przeglądając inspiracje w czasopismach czy na stronach internetowych kusi nas wiele rozwiązań.

Jak wybrać to najlepsze? Jak sprawić, by nasza łazienka zachwycała, a jednocześnie była zgodna z naszym charakterem? I wreszcie jak być konsekwentnym w wyborach, by utrzymać wnętrze w jednym stylu? Podpowiadamy!

Łazienka soft loft

To styl coraz chętniej wykorzystywany w aranżacjach wnętrz. Bazuje na chłodnych i oszczędnych w formie wnętrzach. Nie ma mowy o przypadkowości – wszystko musi być dokładnie przemyślane. Dominuje naturalna kolorystyka, surowy beton, cegła, stal i szkło. Mile widziane są też uzbrojenia, kable i instalacje. Łazienka w tym stylu utrzymana jest najczęściej w szarej tonacji, z elementami starego złota lub miedzi. Niewiele jest w niej mebli i dodatków. Komplety łazienkowe wykonane są najczęściej z surowego drewna ze stalowymi wykończeniami. Do tego minimalistyczne umywalki i wolnostojące wanny. Najlepiej sprawdza się oświetlenie nowoczesne, w surowej oprawie, jak druciane lampy, czy po prostu odsłonięte żarówki na tradycyjnym kablu.

Łazienka retro

Ten styl lubi meble i akcesoria nawiązujące do minionych epok. Na podłodze znaleźć można terakotę w czarno – białą szachownicę, a ściany pokryte są białymi płytkami ułożonymi w cegiełkę lub kafelkami. Zakończone są ceramiczną listwą i zwykle nie sięgają do samego sufitu. Styl retro to również przywiązanie do szczegółów, jak na przykład uchwytow w meblach. W takiej aranżacji doskonale sprawdzają się wolnostojące wanny na lwich nogach i stylowe baterie. Jako dekorację można użyć lustra w masywnej ramie, najlepiej w kolorze złota.

Łazienka eko

Świadomość zysków płynących z ekologii jest wśród ludzi coraz większa. Coraz częściej też decydujemy się zatem na wprowadzanie ekologicznych rozwiązań w swoich domach. Aranżacja łazienki ekologicznej nawiązuje do natury. Odnajdziemy tu stonowane odcienie bieli, beżu, ecru, piaskowca i zieleni. Meble najczęściej wykonane są z drewna, a płytki na ścianach i podłodze maja fakturę kamienia. Dodatki również nawiązują do natury. Mowa tu o bambusowych matach, kamiennych mydelniczkach czy kwiatach w słomkowych donicach. Ponadto dopełnieniem są ekologiczne rozwiązania mające wpływ na ochronę środowiska.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.