Jakie meble do łazienki wybrać?Łazienka powinna być urządzona w sposób dobrze przemyślany i rozplanowany. To przecież miejsce, gdzie trzymamy wiele kosmetyków, sprzętów i bibelotów. Akcesoria do włosów, jak prostownica, suszarka czy szczotka, mnóstwo drobnych kosmetyków do makijażu, ręczniki czy środki chemiczne i proszki do prania – wszystko to musimy gdzieś pomieścić.

Łazienka powinna być urządzona w sposób dobrze przemyślany i rozplanowany. To przecież miejsce, gdzie trzymamy wiele kosmetyków, sprzętów i bibelotów. Akcesoria do włosów, jak prostownica, suszarka czy szczotka, mnóstwo drobnych kosmetyków do makijażu, ręczniki czy środki chemiczne i proszki do prania – wszystko to musimy gdzieś pomieścić. Najlepiej, by rzeczy te były zamknięte w szafkach, gdyż łazienka jest wówczas schludna i zawsze wygląda na czystą. Bogata oferta firmy Krzemień sprawia, że meble są nie tylko praktyczne, ale mogą również stanowić ozdobę łazienki.

W stylu nowoczesnym

Wszystkie projekty współczesnych łazienek wskazują, iż styl nowoczesny jest minimalistyczny pod każdym względem. Na szczęście znaleźć można tu miejsce również na meble. Po pierwsze, szafki czy szuflady powinne być podwieszane, odchodzi się raczej od mebli stojących na podłodze. W nowoczesnym stylu króluje połysk, a lakierowane fronty pięknie odbijają światło, pozwalając mu kształtować przestrzeń. Ciekawym zabiegiem jest również łączenie dwóch różnych materiałów, np. płyty lakierowanej z drewnem. Najbardziej popularne wydają się być odcienie jasne, jednak coraz częściej zauważa się trend akcentowania aranżacji mocnymi kolorami. Do białych lub szarych ścian doskonale pasują komplety łazienkowe w kolorze czerwonym lub czarnym. Takie meble dodadzą wnętrzu charakteru, ożywią przestrzeń oraz będą stanowiły swoisty kontrast.

W stylu skandynawskim

Meble w tej aranżacji cechują się lekkością, prostymi formami i ogromną funkcjonalnością. Popularne są szafki pod umywalkę z szufladami z pełnym wysuwem. Charakterystyczny jest również brak uchwytów na rzecz systemu push-to-open. Kolory stylu skandynawskiego to biel i odcienie szarości. Do tej kolorystyki doskonale pasować będą zatem ponadczasowe komplety łazienkowe w kolorze jasnego drewna.

W stylu retro

Chociaż nowoczesność jest wszechobecna, a moda skandynawska niezwykle pożądana, to styl retro wraca do łask. Głównie z uwagi na fakt, że łączy on ową nowoczesność z tradycją. Meble w stylu retro ze względu na swoją masywność polecane są do dużych, przestronnych łazienek. Charakteryzują się szafkami o zaokrąglonych rogach, osadzonymi na rzeźbionych ozdobnie nóżkach. Znaczącą rolę odgrywają regały i piękne kredensy. Można pomalować je dowolnym kolorem farby, a następnie część z niej zetrzeć, by zyskały efekt postarzenia. Do tego należy dobrać uchwyty do szafek i szuflad w postaci gałek. Efekt retro gwarantowany!

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.