Jakie płytki do małej łazienki wybrać?Wydaje się, że zdecydowana większość ludzi na całym świecie dysponuje raczej mniejszą, niż większą łazienką. Zwykle, to właśnie ona jest najmniejszym pomieszczeniem w domu/mieszkaniu.

Oczywiście, stosunkowo niewiele rzeczy musi się w niej pomieścić, bo toaleta, umywalka, szafka na najpotrzebniejsze kosmetyki i przybory oraz prysznic lub wanna, a jeśli metraż na to pozwala – jedno i drugie. Mimo wszystko, zaprojektowanie niewielkiej, funkcjonalnej i wciąż stylowej łazienki to prawdziwa sztuka. Wszystko zaczyna się od wyboru odpowiednich kafelek do małej łazienki. Ogólnie rzecz biorąc, chodzi o to, aby te, optycznie ją powiększały i rozjaśniały. Wobec tego, jakie płytki do małej łazienki kupić? Jaki rozmiar płytek do małej łazienki jest optymalny? W końcu, jaki kolor kafelek do małej łazienki sprawi, że będzie się ona wydawała nieco większa, niż jest w rzeczywistości?

Kafelki do małej łazienki

Każdy, kto staje przed nie lada wyzwaniem zaaranżowania łazienki o skromnym metrażu, w pierwszej kolejności zastanawia się jakie płytki do małej łazienki wybrać. I słusznie, bowiem dopasowanie odpowiednich kafelek do małej łazienki to połowa sukcesu. W przypadku niewielkich pomieszczeń należy zrobić co tylko w naszej mocy, aby optycznie je powiększyć, a co za tym idzie zniwelować wrażenie (zresztą wcale nie mylne) ciasnoty. Musimy przy tym pamiętać, że znaczenie ma zarówno zastosowany wzór (rozumiany tu jako wielkość płytek), jak również kolor. Wobec tego, jaki rozmiar płytek do małej łazienki jest tym optymalnym? Jaki kolor kafelek do małej łazienki optycznie ją powiększy?

Jaki rozmiar płytek do małej łazienki jest optymalny?

Wybór odpowiednich kafelek do małej łazienki to punkt wyjścia do udanej aranżacji tegoż wnętrza. Pisząc „odpowiednie” mamy tu na myśli po pierwsze – właściwy wymiar, po drugie – kolor. Jaki rozmiar płytek do małej łazienki jest najlepszy? Bez wątpienia, w tym przypadku im większe kafle, tym lepiej. Wielkowymiarowe, kwadratowe lub prostokątne płytki optycznie powiększają pomieszczenia, sprawiają, że wydają się one bardziej przestronne niż są w rzeczywistości. Jeśli podobają nam się niewielkie, ozdobne kafelki czy też przepiękne, ponadczasowe mozaiki szklane, możemy wyłożyć nimi półkę nad wanną/umywalką bądź pod prysznicem. Ciekawie będzie się też prezentowała obudowa pralki z mozaiki szklanej. A co z barwą? Jaki kolor kafelek do małej łazienki polecają doświadczeni dekoratorzy wnętrz?

Jaki kolor kafelek do małej łazienki optycznie ją powiększy?

Jakie płytki do małej łazienki kupić? Z całą pewnością, podczas wyboru kafelek do małej łazienki poza rozmiarem, liczy się także barwa. Jaki kolor kafelek do małej łazienki jest najodpowiedniejszy? Otóż, w tym przypadku dekoratorzy wnętrz również są zgodni – należy skupić się na jasnej kolorystyce. Płytki białe, piaskowe, popielate, ewentualnie pudrowo-różowe, blado-błękitne, subtelnie miętowe sprawdzą się najlepiej. Unikać należy za to ciemnych, głębokich kolorów, które sprawią, że łazienka również będzie ciemna, a przez to mała.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.