Łazienka black&white - aranżacja, która nigdy nie zawodziAnalizując dzisiejsze trendy w urządzaniu łazienek zauważalny jest powrót do rozwiązań monochromatycznych. Biel i czerń wracają do współczesnych aranżacji występując niezależnie od siebie bądź w uzupełniającym się duecie. Mówi się o łazienkach urządzonych w stylu black&white, total black i total white. Każda z nich ma swój urok i nadaje wnętrzu swój indywidualny charakter.

Symbolika kolorów – dlaczego biel i czerń?

Biel jest najjaśniejszą z barw. Korzystnie wpływa na zmysł intuicji, odbija negatywne emocje i dodaje optymizmu. To kolor uniwersalny, który tworzy neutralną bazę. Można go zatem łączyć z dowolnymi barwami o najróżniejszych odcieniach i duet ten zawsze będzie wyglądał dobrze. Biel kojarzona jest z czystością, świeżością i lekkością. Ponadto jako jasna barwa optycznie powiększa wnętrze sprawiając, że zdaje się ono być przestronniejsze i zarazem bardziej delikatne. Biel w łazience sprawdzi się zarówno w mieszkaniu w nowoczesnym bloku, jak i w starej kamienicy czy wiejskiej chacie na peryferiach. Z kolei czerń to jeden z najbardziej klasycznych kolorów, który nigdy nie wychodzi z mody. Jest symbolem elegancji, luksusu i wyrafinowania. Dodaje tajemniczości. Kojarzona zarówno z tradycją jak i nowoczesnością. Czerń zawsze wiązana jest z dobrym smakiem i szykownością. Podobnie jak biel można łączyć ją ze wszystkimi kolorami, gdyż stanowi ich doskonałe uzupełnienie. Stosowana w odpowiednich proporcjach dodaje pewności siebie, a nawet wycisza i uspokaja.

Łazienka w duecie kolorów

Łazienka stworzona przez połączenie bieli i czerni nabiera ekskluzywnego charakteru. Taka kompozycja jest ponadczasowa, a wnętrzu nadaje smaku i wyrafinowanej elegancji. Gdy postawimy na przewagę koloru czarnego przełamanego elementami bieli zyskamy łazienkę intrygującą, która będzie przykuwała uwagę innych. Z kolei łazienka z przewagą barwy białej będzie się znakomicie prezentować, gdy za pomocą czarnych akcentów wydzielone zostaną poszczególne jej strefy. Rok 2018 zapowiada zastosowanie bieli i czerni w nowoczesnej odsłonie. Szklana wanna i umywalka w kolorze krystalicznej bieli, czarne lakierowane szafki, szklana mozaika oraz pasujące do tego lustra stanowią dopełnienie aranżacji. Urządzenie łazienki w kolorach black&white jest rozwiązaniem, które nigdy nie wyjdzie z mody!

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.