Łazienka, która relaksuje. Jak stworzyć łazienkę w stylu zen?Współczesne czasy spowodowały, że jesteśmy coraz bardziej zabiegani i pełni trosk. Ciągle gdzieś się spieszymy, przeżywamy mnóstwo stresu, a dzień często kończymy zmęczeni. Niestety niełatwo jest znaleźć miejsce, które da nam ukojenie i pozwoli wrócić do pożądanej formy. Najczęściej zatem wracamy do domu, gdzie szukamy relaksu. A ten wielu z nas znajduje w łazience....jeśli oczywiście odpowiednio ją zaaranżujemy.

Filozofia zen

Filozofia ta utożsamia się z medytacją i równowagą. Prowadzi do osiągnięcia umiejętności panowania na swoim umysłem, a w rezultacie do „spokojnego umysłu”. Praktykując filozofię zen nasz umysł odzyskuje zatem świeżość i łatwiej nam myśleć. Dążeniu do takiego stanu sprzyjają odpowiednie warunki, w których można złagodzić stres i poprawić swoje samopoczucie. Idealnym miejscem w domu na aranżację zen będzie właśnie łazienka – minimalistyczna, subtelna, naturalna – na miarę buddyjskiej świątyni.

Jak stworzyć łazienkę zen?

Pierwszą, niezwykle ważną cechą charakterystyczną dla stylu zen jest naturalność wnętrza. W łazienkach zen zwraca się bowiem uwagę na naturalne materiały i płynne kształty. Doskonałą bazą są zatem ściany w jasnych barwach – beżu, bieli czy szarości oraz podłoga z płytek ceramicznych wykonanych z naturalnych surowców. Warto wykorzystać duże płytki, gdyż zmniejsza to liczbę podziałów fugowych, tworząc jednolitą powierzchnię. Dla równowagi kolorów można pokusić się o dodatki wykonane z drewna, metalu czy szkła. Jeśli chodzi o ceramikę najlepiej sprawdzi się ta w kolorze białym. Nie będzie to trudne, gdyż firmy oferują w tej barwie wszystkie potrzebne sanitaria – umywalki, wanny i misy wc. Aranżując łazienkę w stylu zen, trzeba pamiętać, by nie zagracić jej zbędnymi przedmiotami czy dekoracjami. Liczy się przede wszystkim harmonia między liczbą rzeczy a pustą przestrzenią. Ponadto ważną rolę odgrywa oświetlenie. Tu sprawdzi się delikatne, ukryte światło, a wieczorem światło świec. Dopełnienie całości stanowić będą aromatyczne olejki do kąpieli, zapachowe kadzidła, ręcznie wykonane mydełka i relaksująca muzyka. Można również pokusić się o rośliny. Doskonałe okażą się drzewka bonsai lub piękny bambus. Wystarczy odrobina wysiłku, a Daleki Wschód będziemy mieć na wyciągnięcie ręki.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.