Łazienka w kolorze morzaProjektując łazienkę już na samym początku zetkniemy się z dużym dylematem. Ogromny wybór w płytkach, szklanych mozaikach czy sanitariach potrafi prawdziwie zawrócić w głowie. Jednak, gdy już obierzemy swoją aranżacyjną drogę i zdecydujemy, jak ma wyglądać nasze domowe SPA, to urządzanie sprawi nam wyłącznie przyjemność.

Projektując łazienkę już na samym początku zetkniemy się z dużym dylematem. Ogromny wybór w płytkach, szklanych mozaikach czy sanitariach potrafi prawdziwie zawrócić w głowie. Jednak, gdy już obierzemy swoją aranżacyjną drogę i zdecydujemy, jak ma wyglądać nasze domowe SPA, to urządzanie sprawi nam wyłącznie przyjemność. W chłodne, zimowe dni często odwołujemy się pamięcią do wakacyjnego czasu spędzonego nad brzegiem morza. A gdyby tak móc przywoływać to uczucie odprężenia codziennie? To możliwe - tworząc łazienkę właśnie w kolorze morza....?

Dlaczego kolor niebieski?

Łazienka w odcieniach niebieskiego – turkusu, błękitu czy granatu – nie jest odkryciem ostatnich czasów. To kolorystyka wybierana już od dawna, ale jak się okazuje, wciąż ciesząca się sporą popularnością. Dlaczego? Niezaprzeczalnie wpływ na to ma fakt, że niebieskie łazienki kojarzą się z czystością, higieną i porządkiem. Z kolei połączenie tego koloru z bielą sprawia, że nawet najmniejsza łazienka w bloku wydaje się być optycznie większa niż w rzeczywistości. Są nawet osoby, które twierdzą, że kolor niebieski jest jakby przeznaczony dla łazienki. Niebieski to też barwa nieba i oceanu, więc w sposób naturalny nasuwa skojarzenia ze spokojem, relaksem, wyciszeniem, odprężeniem i świeżością.

Kiedy niebieski króluje i jest na pierwszym planie

To jaki uzyskamy nastrój w łazience dużo zależy od tego, jakich użyjemy odcieni. Im będą one jaśniejsze, np. błękitne, tym delikatniejsze i przestronniejsze będzie wnętrze. Z kolei jeśli wybierzemy nasycony odcień, np. granat, to pomieszczenie nabierze dynamicznego charakteru. Na etapie planów aranżacji warto zastanowić się, czy kolor niebieski chcemy wykorzystać na wszystkich ścianach, czy wybierzemy tylko wnękę prysznicową lub jedną ścianę, np. za wanną. Proporcje niebieskiego z innym kolorem odegrają bowiem znaczącą rolę. Producenci oferują nam szeroki wybór zarówno płytek jak i mozaiki, np. z wzorem fal, dzięki czemu aranżacja łazienki nie jest nudna.

Niebieski wyłącznie jako dodatek

Część osób decyduje się jednak na wprowadzenie niebieskiego koloru wyłącznie w formie dodatków. Urządzają wówczas łazienki z wykorzystaniem białych płytek, a dobierają błękitne i granatowe dodatki. Można zdecydować się wyłącznie na elementy takie jak dozownik do mydła, dywanik podłogowy czy ręczniki. Ale można też postawić na mocniejszy akcent w postaci niebieskiej ceramiki lub szafek, które będą znacznie bardziej wyraziste.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.