Łazienka w stylu francuskim – jak ją urządzić?Niezaprzeczalnie łazienka w stylu francuskim jest prawdziwą ucztą dla oczu. Na ogół jest biała, czasem wprowadza się dyskretnie jeden, dwa stonowane odcienie. Stylizowana ceramika i armatura oraz rozsądnie dobrane dodatki sprawiają, że można niemal poczuć się jak w zamku nad Loarą.

Francuska łazienka łączy w sobie niezwykłą prostotę i zachwycającą elegancja. Tutaj liczy się styl i klasa.

Postaw na spójność!

Jeśli wybieramy styl francuski, ważne jest, by podczas jej urządzania być konsekwentnym. Co to oznacza? W naszej łazience wszystko musi być przemyślane. Ponieważ jej głównym kolorem jest biel, to zastosowane rozwiązania i akcesoria są bardzo widoczne. Dlatego właśnie, jeśli decydujemy się na srebrną armaturę, to wykończenia w szafkach nie mogą być złocone. Muszą one ze sobą współgrać, jak też korespondować z lustrem czy wieszakami. Podobnie, wybierając wannę stojącą na giętych nóżkach, komplety łazienkowe nie mogą stać na prostych nogach. One również muszą posiadać finezyjny kształt.

Oświetlenie

Bez względu na styl aranżacyjny w łazience powinno być jasno. Taka zasada panuje zarówno w nurcie skandynawskim, nowojorskim, prowansalskim czy loftowym – także we francuskim. Oczywiście oświetlenie, prócz pożądanej intensywności, musi swoją formą pasować do danego wnętrza. W aranżacji rodem z Francji dobrze jest powiesić pod sufitem piękny, kryształowy żyrandol, z żarówkami w kształcie świeczek. Koniecznym jest również zastosowanie kinkietów – oczywiście z tej samej serii. Można je umieścić na przykład po obu stronach lustra.

Dodatki

Każda aranżacja musi być uzupełniona o dodatki, które podkreślą jej charakter. I tak łazienka w stylu francuskim powinna być wzbogacona o kryształowe pojemniki na mydło, pięknie wyginane wieszaki na ręczniki i pudełeczka na drobiazgi. Szczególnie ważnym dodatkiem jest tutaj lustro. Bez niego każda łazienka sprawia wrażenie niedokończonej, pustej. Lustro w stylu francuskim powinno mieć piękną zdobioną ramę. Dzięki temu idealnie wkomponuje się w całość.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.