Łazienka w stylu high – tech. W czym tkwi jej sekret?Łazienka niewątpliwie jest miejscem, któremu poświęcamy szczególną uwagę podczas projektowania. Niejednokrotnie okazuje się, że jej aranżacja jest znacznie droższa niż urządzenie sypialni czy salonu.

Często wybieramy specjalne komplety łazienkowe na wymiar czy dobrej klasy sprzęt sanitarny, nie żałując środków. Osoby, które są miłośnikami nowoczesności – w każdym wydaniu – z pewnością zainteresują się aranżacją łazienki w stylu high-tech.....

Co to za styl?

High - tech można przetłumaczyć jako wysoką technologię. Styl ten charakteryzuje się nowoczesnymi elementami i wpisuje się w najnowsze rozwiązania technologiczne. Nie nadaje się jednak do małometrażowych łazienek, gdyż cechuje go przestrzeń. Króluje surowość, sterylność, funkcjonalność i nowoczesny design. Na płaszczyźnie kolorów i materiałów dominują śmiałe zestawienia barw. Najczęściej spotyka się czerń i biel, ale popularny jest również grafit i granat. Wykorzystywane jest szkło, stal, chrom i aluminium. W aranżacji high – tech dużą rolę odgrywa światło. Wybierane są sufitowe halogenowe reflektory, jak również niebanalne lampy stojące. Niemal obowiązkowe są futurystyczne meble i akcesoria. Komplety łazienkowe, metaliczne i błyszczące, muszą być oparte na geometrycznych formach, jak sześcian, owal, romb oraz walec.

Jak wygląda łazienka high – tech?

W takiej łazience dominuje oczywiście chłodna kolorystyka i surowe materiały. Doskonale zatem sprawdzają się np. chromowane lub stalowe detale, podkreślające surowość stylu. Aby stworzyć niebanalną łazienkę warto zainwestować w ceramikę. Srebrne lub czarne umywalki oraz wanny szklane są idealnym rozwiązaniem. W stylu high – tech charakterystyczna będzie również wanna z elektronicznym panelem sterującym, funkcją automatycznego nalewania wody i czujnikiem przepełnienia. Jeśli natomiast stawiamy na prysznic, to bezdyskusyjnie ten bez brodzika i z deszczownicą ukrytą w konstrukcji sufitu. Znaczenie mają również baterie – piękne, funkcjonalne, pomagające oszczędzać wodę. Kreatywność można ponadto zaakcentować poprzez designerskie kaloryfery wyglądające jak płaskorzeźby czy szklane ekrany, po których można pisać. Całość warto uzupełnić meblami z połyskiem, futurystyczną kanapą lub kozetką i zasłonami z tafty. Jeśli mamy wystarczająco miejsca, można też zamontować na jednej ze ścian plazmowy telewizor.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.