Lustro – element niezbędny w każdej łazience!Lepiej oświetlona i bardziej przestrzenna łazienka zdecydowanie odnowi wizerunek mieszkania. A można uzyskać to za sprawą luster! Jeszcze do niedawna lustro w łazience pełniło jedynie rolę funkcjonalną, niezbędną podczas codziennej toalety.

Od jakiegoś czasu jednak stało się ono elementem dekoracyjnym, sposobem na ciekawą aranżację wnętrza. Rożne kształty i wielkości, ozdobne ramy czy coraz to ciekawsze miejsca, w których zostaje ono umieszczane ma bezpośredni wpływ na wygląd łazienki.

Jak umieścić lustra?

Wielkość i rozmieszczenie luster w łazience zależy od kilku czynników. Poza walorami estetycznymi pod uwagę bierze się również (albo przede wszystkim) to czy nasza łazienka jest duża czy mała oraz wysoka czy niska. W niewielkiej łazience pożądane są duże lustra, gdyż pozwalają one na optyczne powiększenie pomieszczenia. Dobrym pomysłem zatem jest powieszenie lustra na całej długości ściany. Z kolei dwa lustra usytuowane naprzeciwko siebie nadają głębi i przestrzeni. W przypadku dużych łazienek istnieje pełna dowolność w zakresie wyboru. W wysokich łazienkach dekoratorzy polecają montowanie luster na kilku ścianach w pozycji poziomej, co optycznie obniży pomieszczenie. Natomiast w niskich łazienkach zwierciadła sytuuje się pionowo – od sufitu do podłogi, dzięki czemu wnętrze staje się wyższe. Takie rozwiązanie często możemy spotkać w łazienkach urządzanych na poddaszu.

Lustra a oświetlenie

Lustra są doskonałe do słabo oświetlonej łazienki. Wystarczy dobrze je ustawić, tzn. odpowiednio względem źródła światła, by łazienka stała się dużo jaśniejsza. Rozświetlić można również samo lustro za pomocą oświetlenia bocznego. Należy wówczas pamiętać, by kinkiety umieszczone były na wysokości naszych oczu, co ułatwi robienie makijażu bądź golenie. Coraz częściej spotykane są również lustra z zamontowanymi diodami LED, które zapewniają wyjątkowy design oraz energooszczędne oświetlenie.

Lustra a styl aranżacyjny

Lustra mają wyjątkowe właściwości czynienia metamorfozy i nadawania wnętrzu charakteru, pod warunkiem, że są odpowiednio dobrane. Warto zatem zadbać, by pasowały do stylu, w jakim urządzona jest łazienka. W nowoczesnej i minimalistycznej łazience najlepiej sprawdzi się samo szkło zamontowane bezpośrednio na ścianie czy płytkach. Z kolei we wnętrzach klasycznych lub nawiązujących do stylu retro świetnie będą wyglądać ciężkie zwierciadła w bogato zdobionych ramach. Jeśli chcemy natomiast dopasować lustro do łazienki prowansalskiej bądź skandynawskiej możemy pokusić się o oprawę wiklinową lub drewnianą.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.