Lustro w małej łazienceDla wielu osób zaprojektowanie łazienki o niewielkim metrażu to nie lada wyzwanie. I nie ma się co dziwić! Zaaranżowanie niewielkiego wnętrza na naprawdę funkcjonalną, a jednocześnie stylową łazienkę to prawdziwa sztuka. Jak na dosłownie kilku metrach kwadratowych pomieścić umywalkę, prysznic/wannę, toaletę, małą choćby szafkę na najpotrzebniejsze akcesoria i wciąż mieć pole do manewru?

I jak przy tym uniknąć wrażenia ciasnoty? Łatwo nie jest, ale na szczęście jest to do zrobienia! Z całą pewnością warto poznać kilka trików, dzięki którym wszystko zgrabnie się pomieści, a łazienka wcale nie będzie wydawała się tak maleńka. Przede wszystkim, trzeba wiedzieć, że niesamowicie istotne jest lustro w małej łazience. Wobec tego, jakie lustro do małej łazienki wybrać? Czy w tym przypadku lepsze będzie małe czy jednak duże lustro łazienkowe? Czy istnieje jakakolwiek szansa na to, że duże lustro w małej łazience będzie się dobrze prezentowało?

Jakie lustro do małej łazienki?

Pewne jest jedno - niezależnie od metrażu, trudno wyobrazić sobie łazienkę bez lustra. W pomieszczeniu tym wykonujemy przecież tak wiele czynności (mycie się, czesanie włosów, golenie, malowanie), które wymagają wręcz spoglądania na swoje odbicie. Jakie lustro do małej łazienki będzie jednak pasowało, a jednocześnie dobrze spełni swoją funkcję? Czy mała łazienka wyklucza możliwość montażu dużego lustra łazienkowego? Wprost przeciwnie! Okazuje się, że lustro w małej łazience jest ważniejsze niż gdziekolwiek indziej. Co więcej, wręcz powinno być duże. Lustro łazienkowe bowiem optycznie powiększa wnętrze, sprawia, że wydaje się one bardziej przestronne niż jest w rzeczywistości.

Duże lustro łazienkowe

Lustro w małej łazience to niezwykle istotny element wystroju. W zwierciadle nie tylko możemy oglądać swoje odbicie. Odpowiednio duże lustro łazienkowe sprawia również, że wnętrze zyskuje na przestronności, ponieważ optycznie je powiększa. W związku z tym, nie warto ograniczać się do niewielkich lusterek w ozdobnych ramach. Niech lustro w małej łazience rozciąga się na całą szerokość umywalki czy też blatu, na którym ta została zainstalowana i sięga niemal pod sufit.

Duże lustro w małej łazience

Jak już wiemy duże lustro w małej łazience to najlepszy a przy tym bardzo prosty sposób na optyczne jej powiększenie. Jakie lustro do małej łazienki, poza tym, że duże, wybrać? Raczej bez ramki - w tym przypadku jest to zbędna ozdoba. Na pewno lustro musi znaleźć się nad umywalką. Jeśli jednak mamy taką możliwość drugie duże lustro łazienkowe warto zainstalować po przeciwnej stronie - to pogłębi zamierzony efekt. Dobrym pomysłem jest też zainstalowanie dużego lustra w małej łazience od podłogi aż do sufitu - oczywiście pod warunkiem, że dysponujemy wolną ścianą.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.