Męska rzecz – czyli łazienka w męskim styluPodobno kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Oczywiście nikt tego nie udowodnił, ale istnieją przesłanki ku temu, by przypuszczenie to uznać za prawdziwe. Weźmy pod lupę chociażby gust aranżacyjny.

Podobno kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Oczywiście nikt tego nie udowodnił, ale istnieją przesłanki ku temu, by przypuszczenie to uznać za prawdziwe. Weźmy pod lupę chociażby gust aranżacyjny. Urządzaniem mieszkania zazwyczaj zajmują się kobiety i czują się w tym jak ryba w wodzie. Aranżacja łazienki w ich wykonaniu to głównie pastelowe, jasne kolory i dodatki w postaci schowków na kosmetyki, świec, kwiatów czy zasłon. Nie jest natomiast tajemnicą, że w dużej mierze to, co podoba się płci pięknej, niekoniecznie przemawia do panów..... Jak zatem wygląda łazienka, gdy za jej urządzanie zabiera się wyłącznie mężczyzna?

Prostota i funkcjonalność

Prosta, minimalistyczna i dopracowana w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe łazienka może nosić miano łazienki męskiej. Meble powinny być proste w swej stylistyce, ale pojemne i funkcjonalne. Dobrze, by zmieściły zarówno przybory toaletowe, jak również ręczniki czy bieliznę. Większość mężczyzn nie chce trzymać kosmetyków czy sprzętów na wierzchu i stale ich układać - wolą schować je w szufladzie lub zamykanej szafce, by były niewidoczne. Dzięki temu, mimo swej prostocie, łazienka nie będzie nudna, gdyż uwagę przyciągać będzie niczym niestłumiona aranżacja. Jako dopełnienie wnętrza mężczyźni wybierają białą i koniecznie dobrej jakości ceramikę. I oczywiście elementy funkcjonalne, a więc akcesoria łazienkowe w postaci wieszaków na ręczniki oraz dozownika na mydło i szczotki do WC.

Stonowana kolorystyka

Męskie łazienki to zazwyczaj wnętrza w odcieniach bieli, czerni i szarości, rzadziej delikatnego błękitu. Część panów jednak dobrze czuje się, gdy otaczają ich kolory żywiołowe i energetyczne, jak pomarańcz czy żółć. Dlatego tez decydują się czasami na wprowadzenie takich elementów do swej łazienki. W aranżacjach tworzonych przez mężczyzn popularne jest również drewno, kamień, cegła i beton. Takie upodobania sprawiają, że ich łazienki bardzo zbliżone są do stylu soft loft.

Nowoczesne gadżety

Nowinki technologiczne to nieodłączny element męskiego wnętrza – również łazienki! Czymże byłaby ona bez najnowszych gadżetów? Można rzec, że elektronika to drugie imię większości panów. Ich marzeniem jest zatem lustro z ekranem telewizyjnym. Po ciężkim dniu w pracy lub męczącym treningu mogliby przygotować sobie gorąca kąpiel i nie wychodząc z wanny w spokoju obejrzeć ulubiony.....nie, nie film – mecz!

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.