Mozaiki szklane do łazienkiUrządzając swoje mieszkanie jednym z pomieszczeń jakie musimy zaaranżować jest łazienka. Również tam, podobnie jak w salonie, kuchni czy jadalni, chcemy czuć się dobrze i komfortowe, mając jednocześnie przeświadczenie, że stworzony przez nas design będzie wyglądał atrakcyjnie. Dla miłośników oryginalnych rozwiązań producenci proponują mozaiki szklane do łazienki, jako alternatywę tapety oraz urozmaicenie tradycyjnych płytek.

Mozaiki szklane do łazienki w historii

Dekorowanie poprzez mozaiki nie jest zjawiskiem nowym. Są one bowiem znane od tysięcy lat, gdyż już przed wiekami ludzie tworzyli różne kompozycje z małych fragmentów szkła, ceramiki czy kamieni. Z czasem dekorowanie takie stawało się coraz bardziej popularne i było oznaką luksusu oraz kunsztu artystycznego. Mozaiki pojawiały się w starożytnych łaźniach, potem w uzdrowiskach i na basenach. Współcześnie chętnie wykorzystuje się mozaiki szklane do łazienki. Są one pożądane przez wielu klientów i cenione przez projektantów na całym świecie. Stanowią dziś bardzo częsty sposób na wykończenie łazienki.

Dlaczego warto zdecydować się na mozaiki szklane do łazienki?

Powody są przynajmniej dwa – praktyczne i estetyczne. Jeśli chodzi o te pierwsze, to mozaiki szklane do łazienki pozwalają nam zabezpieczyć okrągłe powierzchnie w pomieszczeniu, jak na przykład owal wanny lub umywalki. Ponadto są doskonałe do wyodrębniania stref użytkowych, jak kabina prysznicowa czy toaleta. Odnajdują się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba podkreślenia jakiegoś miejsca. W kwestiach estetyki, mozaiki szklane do łazienki są jej ciekawą dekoracją. Przyciągają wzrok, stanowią oryginalną ozdobę i nadają wnętrzu swoisty charakter. Tym bardziej, że producenci oferują nam różne kształty w bogatej palecie barw. Najnowsze trendy jednak wprowadzają nietypowe kształty: okrągłe, heksagonalne, romby czy formy zupełnie nieregularne. Wybór zależy od naszych preferencji.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.