Na jakiej wysokości lustro w łazience?Prysznic/wanna, umywalka i toaleta to podstawowe wyposażenie łazienki. Do tego zestawu należy dodać jeszcze jedną rzecz, a mianowicie lustro. Schemat zwykle jest podobny - umywalka (wolnostojąca, nablatowa, z szafką lub bez), nad nią lustro, a nad lustrem oświetlenie. Wobec tego, trudno wyobrazić sobie łazienkę bez lustra i to zarówno ze względów czysto praktycznych, jak i estetycznych.

Na tym jednak nie koniec, nie wystarczy kupić odpowiedniego, trzeba jeszcze wiedzieć na jakiej wysokości zamontować lustro łazienkowe. Okazuje się, że wysokość lustra nad umywalką również może być kluczowa dla aranżacji oraz wygody użytkowania. A zatem, na jakiej wysokości lustro w łazience będzie się naprawdę dobrze prezentowało? Jaka odległość lustra od umywalki jest wskazana?

Na jakiej wysokości zamontować lustro łazienkowe?

O tym, na jakiej wysokości zamontować lustro łazienkowe powinno zadecydować co najmniej kilka czynników. Różna przecież może być wysokość pomieszczenia, jak i wysokość lustra nad umywalką. Tak czy inaczej, warto pamiętać, że nisko osadzone lustro może sprawiać pewne kłopoty jeśli chodzi o utrzymanie go w czystości - co i rusz będzie zachlapane wodą z kranu. Z kolei powieszone zbyt wysoko będzie trudno dostępne dla najmłodszych domowników. Wobec tego, chcąc zadecydować na jakiej wysokości lustro w łazience będzie spełniało swoją funkcją i ładnie się prezentowało, najlepiej każdy przypadek rozpatrywać indywidualnie. Wydaje się też, że warto wyjść od tego, jaka odległość lustra od umywalki jest optymalna.

Jaka odległość lustra od umywalki?

Prawdopodobnie nie sposób jednoznacznie ocenić na jakiej wysokości zamontować lustro łazienkowe. Podejmując decyzję odnośnie wysokości lustra nad umywalką warto uwzględnić co najmniej kilka, zmiennych czynników. W pierwszej kolejności należy rozważyć jaka odległość lustra od umywalki jest tą właściwą. Otóż optymalna wysokość lustra nad umywalką to około 20 cm, co oznacza, że dolna krawędź lustra znajduje się mniej więcej na linii baterii. Natomiast na jakiej wysokości lustro w łazience powinno znajdować się względem sufitu?

Wysokość lustra nad umywalką

Wiemy już co nieco na temat wysokości lustra nad umywalką, a mianowicie, jakie czynniki uwzględnić decydując na jakiej wysokości zamontować lustro łazienkowe. Ustaliliśmy także jaka odległość lustra od umywalki jest optymalna. Wobec tego, pozostaje już tylko omówić kwestię wysokości lustra nad umywalką względem sufitu. Otóż, warto przyjąć, że górna krawędź lustra maksymalnie powinna znaleźć się na linii górnej futryny drzwi.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.