Nowoczesna łazienka z wannąŁazienka to jedno z tych pomieszczeń w domu, gdzie prócz estetyki i designu ważną rolę odgrywa również funkcjonalność. Nic więc dziwnego, że aranżując to miejsce zwracamy dużą uwagę na każdy element wyposażenia – by spełniał nasze oczekiwania nie tylko pod względem estetycznym, ale również praktycznym. Jak zatem powinna wyglądać nowoczesna łazienka z wanną by łączyła oba te oczekiwania?

Nowoczesna łazienka z wanną wolnostojącą

To jedna z propozycji, jaką znaleźć możemy w najnowszych czasopismach poświęconych dekorowaniu wnętrz. Chociaż dla wielu osób klasycznym rozwiązaniem jest wanna przylegająca do ściany, obudowana płytkami lub szklaną mozaiką to jednak coraz częściej decydujemy, że nasza nowoczesna łazienka z wanną będzie inna niż wszystkie. Inna w tym przypadku oznacza, że w jej centralnym punkcie postawimy właśnie wolnostojącą wannę. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet i to zarówno pod względem atrakcyjnego wyglądu jaki i wygody w użytkowaniu. Wannę taką można postawić w dowolnym miejscu, a ponieważ najczęściej jest ona sporo odsunięta od ścian, to w łatwy sposób można dostać się do niej z każdej strony. Największym atutem jest jednak fakt, że nowoczesna łazienka z wanną wolnostojącą jest po prostu modna, luksusowa, ekstrawagancka i nietuzinkowa. Takie rozwiązanie pozwala dodatkowo na zamontowanie designerskiej baterii wolnostojącej na wysokiej nóżce, która całej stylizacji dodaje niebywałego charakteru.

Nowoczesna łazienka z wanną wolnostojącą – jak ją zaaranżować?

Jeśli naszym celem jest nowoczesna łazienka z wanną, to warto zdecydować się na modele wykonane ze specjalnie hartowanego szkła, które wyglądają niezwykle elegancko. Alternatywą są popularne wanny wykonane z gładkiego akrylu. Ich zaletą jest lekkość, wytrzymałość i odporność na zarysowania. Jeśli natomiast chodzi o kształt, to do najpopularniejszych należy owal, dzięki któremu wanna prezentuje się elegancko i luksusowo. Z kolei jeśli nie interesuje nas nowoczesna łazienka z wanną, gdyż z takiego stylu rezygnujemy na rzecz aranżacji retro, wówczas warto zastanowić się nad żeliwną wanną wolnostojąca na ozdobnych nóżkach. Takie modele wyróżnia wyższa linia oparcia z jednej strony i niższa wysokość wanny z drugiej oraz wysmuklający się w dolnej części kształt. Do takich modeli można również dobrać zachowane w tej samej stylizacji baterie, by całość tworzyła harmonię.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.