Nowoczesne umywalki szklane – musisz je poznać!Jednym z najnowszych trendów aranżacyjnych, pojawiających się w łazienkach jest szkło. To nie tylko materiał odporny na wodę i silnie działające detergenty, ale też nadający wnętrzu niepowtarzalnej estetyki. Można więc powiedzieć, że idealnie nadaje się właśnie do łazienki. Jedną z propozycji są zatem umywalki szklane, które idealnie komponują się zarówno ze stylem klasycznym, retro, jak i nowoczesnym.

Różnorodność kształtów, wzorów i kolorów

Umywalki szklane pojawiły się w ofertach stosunkowo nie tak dawno temu. Jednakże z uwagi na bogactwo ciekawych kształtów, faktur i kolorów szybko zyskały przychylność klientów. Spotkać można modele małe i duże, głębokie i płytkie, jak również kwadratowe, prostokątne, półkoliste i owalne. Niektóre umywalki występują nawet w postaci misy lub rynny. Do wyboru jest również opcja jedno, dwu lub wielokomorowa – wszystko zależy od potrzeb klienta. Jeśli chodzi o wzornictwo, to często wykorzystywanym sposobem zdobienia jest grawerowanie, matowienie i szlifowanie powierzchni szkła. Producenci oferują również ciekawą kolorystykę swoich produktów począwszy od bieli, poprzez błękity, szarości, czerwienie i fiolety, aż po odcienie grafitu i czerni. Ponadto umywalki mogą występować osobno lub w komplecie z meblami. Dzięki tak urozmaiconej stylistyce bez wątpienia sprawdzą się w każdej łazience i będą stanowiły jej mocny akcent.

Zalety umywalek szklanych

Podstawową i najważniejszą jednocześnie zaletą jest materiał, z których są zrobione. Mocne, solidne szkło sprawia, że umywalka jest w pełni bezpieczna. Kolejnym atutem jest ich łatwość utrzymania w czystości, do czego przyczyniają się specjalne powłoki dające efekt hydrofobowy. Dzięki nim krople wody spływają do odpływu, a nie zatrzymują się na ściankach umywalki – nie trzeba zatem martwić się o kamień i zacieki. Wymieniając zalety umywalek szklanych nie można pominąć ich nietuzinkowego wyglądu. Szkło doskonale przenika światło, tworząc piękne refleksy. Dobrze oświetlona umywalka będzie sprawiała magiczne wrażenie. Ponadto umywalki ze szkła perfekcyjnie komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Często pojawiają się w towarzystwie metalu, drewna, cegły i kamienia naturalnego. Takie zestawienia przyciągają uwagę i budzą szczery zachwyt.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.