O tym, jak ważne jest oświetlenie w łazience...Urządzając łazienkę musimy skupić się na wielu elementach. Starannie wybieramy płytki, poszukujemy designerskiej wanny lub kabiny prysznicowej z deszczownicą, kupujemy umywalkę z modną baterią oraz misę wc.

Ponadto dobieramy funkcjonalne komplety łazienkowe (drewniane lub w połysku) i dodatki. W gąszczu tych niezbędnych elementów często zapominamy o oświetleniu. A to duży błąd.....

Rola oświetlenia w łazience

Oświetlenie w łazience bardzo często wybierane jest przypadkowo. Niestety rzadko zdarza się też, że jest ono adekwatne do stylu, w jakim urządzone jest nasze wnętrze. Najczęściej spotkać można oprawy wpuszczane w sufit, których jest zbyt mało, albo świecą one marnym światłem. Tymczasem łazienka to przecież miejsce, w którym zazwyczaj nie ma okna. Jest to zatem wnętrze ciemne z zasady. Źle dobrane oświetlenie zwyczajnie nie pozwala więc na dokładne golenie się czy wykonanie makijażu. Znacznie utrudnia również przeprowadzenie różnych zabiegów pielęgnacyjnych, od regulacji brwi, poprzez oczyszczanie twarzy, aż po nakładanie maseczek. Ponadto, kiedy w łazience jest jasno znacznie łatwiej jest się obudzić – zwłaszcza w ponury jesienny lub zimowy poranek. Łazienka to przecież pierwsze miejsce, do którego wchodzimy tuż po wstaniu z łóżka.

Na jakie oświetlenie się zdecydować?

Bardzo popularne lampki wpuszczane w sufit wolnym krokiem, ale jednak, odchodzą do lamusa. Coraz częściej bowiem szukamy oświetlenia „innego”, nieco bardzie designerskiego. W aranżacjach łazienkowych chętnie wykorzystywane są lampy wiszące, jak i stojące, pełniące jednocześnie funkcję dekoracyjną. Spotyka się również nowoczesne plafony, które znacznie różnią się od tych sprzed lat. Istotnym punktem jest oświetlenie lustra. W tym przypadku doskonale sprawdzają się kierunkowe kinkiety łazienkowe. Dzięki możliwości regulacji ramienia i klosza pozwalają właściwie oświetlić twarz. Trzeba jednak pamiętać, aby dobrać do nich żarówki o ciepłej barwie światła. Dobierając oświetlenie do wnętrza swojej łazienki warto pamiętać o zachowaniu jednego stylu. I tak w pomieszczeniu industrialnym wykorzystamy klosze druciane lub same żarówki. Z kolei w łazience nowojorskiej pojawią się czarne lub złote lampy ze szklanymi kloszami. Natomiast miłośnicy stylu skandynawskiego postawią na oświetlenie, gdzie łączy się drewno z materiałem w pastelowych odcieniach.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.