Perfekcyjna łazienka nowoczesnej kobietyOstatni tekst opowiadał o łazience urządzonej w męskim stylu – minimalistycznej, nowoczesnej i funkcjonalnej. Jednak analizując dostępne dane statystyczne, to kobiety spędzają w łazience nieco więcej czasu niż mężczyźni. Dla kobiety to chwile relaksu i odprężenia, można nawet powiedzieć, że swego rodzaju celebracja. Jednocześnie płeć piękna zwraca również ogromną uwagę na estetykę tego miejsca. Jak zatem powinna wyglądać kobieca łazienka, by była i piękna, i funkcjonalna?

Ostatni tekst opowiadał o łazience urządzonej w męskim stylu – minimalistycznej, nowoczesnej i funkcjonalnej. Jednak analizując dostępne dane statystyczne, to kobiety spędzają w łazience nieco więcej czasu niż mężczyźni. Dla kobiety to chwile relaksu i odprężenia, można nawet powiedzieć, że swego rodzaju celebracja. Jednocześnie płeć piękna zwraca również ogromną uwagę na estetykę tego miejsca. Jak zatem powinna wyglądać kobieca łazienka, by była i piękna, i funkcjonalna?

Podstawa to lustro

Codzienna pielęgnacja w postaci mycia i nawilżania skóry to podstawa. Jednak kobiety spędzają w łazience również sporo czasu na wykonywaniu makijażu. Aby tę czynność ułatwić niezbędne jest duże, dobrze oświetlone lustro. O ile wybór lustra nie jest zbyt trudnym wyzwaniem, to nad światłem trzeba się dobrze zastanowić. Przede wszystkim musi mieć ono barwę, która nie zmienia koloru skóry. Należy więc unikać zimnego światła LED, a zdecydować się na barwę ciepłą. Drugą istotną rzeczą jest ustawienie oświetlenia w taki sposób, by równomiernie padało na twarz ze wszystkich stron – najlepszy jest zatem panel świetlny lub żarówki umieszczone nad lustrem i po obu jego bokach. Kobiety bardzo często decydują się również na zamontowanie powiększającego lusterka kosmetycznego na wysięgniku. W kobiecej łazience obok lustra często też można spotkać specjalny uchwyt na suszarkę lub prostownicę do włosów, dzięki czemu urządzenia te są zawsze w zasięgu ręki.

Miejsce na kosmetyki

Kosmetyki to niezbędne elementy każdej kobiety. Większość z nich ma ich dziesiątki, a niektóre i setki. Jedne przeznaczone do pielęgnacji całego ciała, inne wyłącznie do twarzy, jeszcze inne do odżywiania włosów. Tę sporą już grupę zasilają dodatkowo kosmetyki i akcesoria do makijażu, które niejednokrotni stanowią jej największą część. Chcąc zachować porządek w tak dużej ich liczbie niezbędne są różnego rodzaju schowki i pojemniczki. Kobiety więc dbają o to, by szuflady posiadały wewnątrz podziałki różnej wielkości, aby mogły schować tam swoje skarby. Chętnie wybieranym rozwiązaniem są również specjalne pojemniki wykonane z plastiku, które umożliwiają segregację kosmetyków. Do tego pojemnik na płatki kosmetyczne, pudełeczko na spinki i gumki do włosów oraz oryginalny wieszak na biżuterię i kobiece królestwo gotowe.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.