Płytki. Matowe, z połyskiem czy w wersji 3D ?Pierwsze płytki ceramiczne pojawiły się w Europie już w XI wieku. Początkowo stosowano je do wykańczania pieców grzewczych. Z biegiem lat wyroby ceramiczne stawały się coraz bardziej fantazyjne i wytrzymałe, by móc stosować je do innych celów.

Pierwsze płytki ceramiczne pojawiły się w Europie już w XI wieku. Początkowo stosowano je do wykańczania pieców grzewczych. Z biegiem lat wyroby ceramiczne stawały się coraz bardziej fantazyjne i wytrzymałe, by móc stosować je do innych celów. Współczesne płytki potrafią zaskakiwać rozmaitymi rozmiarami, bogatą kolorystyką i fantazyjnym wzornictwem. Czasem charakteryzują się eleganckim połyskiem, innym razem zachwycają matowym wykończeniem lub niepowtarzalnym efektem 3D. Które rozwiązanie wybrać?

Połysk

Płytki z efektem połysku są bardzo popularne. Ich delikatne refleksy sprawiają, że przestrzeń prezentuje się lekko i wydaje się być większa niż jest w rzeczywistości. Połysk szczególnie chętnie wykorzystują właściciele małych łazienek. Takie rozwiązanie jest uwielbiane również przez osoby, których łazienki są mało doświetlone. Wybierając błyszczące płytki należy jednak zrezygnować ze skomplikowanych motywów florystycznych czy ekstrawaganckich ozdobników. Zdecydowanie lepiej jest postawić na czyste formy i wyważoną paletę barw. Wiele osób chcąc urozmaicić swoją łazienkę, zamiast wzorzystych płytek z połyskiem decyduje się na mozaiki szklane z delikatnym motywem. Doskonale się komponują i wprowadzają ciekawy element aranżacyjny.

Mat

Podczas, gdy płytki z połyskiem optycznie powiększają wnętrze i wprowadzają do nich światło, to modele matowe są kwintesencją nowoczesności. Płytki matowe są nie tylko idealne do łazienki, ale też doskonale sprawdzają się w innych wnętrzach – w kuchni, jadalni, salonie czy nawet sypialni. Utrzymane w subtelnej kolorystyce stwarzają przytulną aranżację. Jedyne o czym trzeba pamiętać to fakt, iż matowe płytki lepiej będą prezentować się w dużych, przestronnych, dobrze oświetlonych pomieszczeniach, gdzie nie ma potrzeby optycznego powiększania przestrzeni.

Wersja 3D

Można powiedzieć, że efekt 3D jest hitem współczesnych czasów. Nic więc dziwnego, że pojawia się on również na ścianach. Dzięki zastosowaniu płytek w wersji trójwymiarowej łazienka nabiera głębi i wydaje się wizualnie większa. Nabiera również intrygującego oblicza i niepowtarzalnego charakteru. Do tak nowoczesnego wnętrza warto dobrać ekstrawaganckie dodatki, jak wanny szklane lub brodziki z efektywnymi deszczownicami. Decydując się na modele płytek 3D warto również pamiętać o odpowiednim oświetleniu, gdyż ogromną rolę odgrywa tu właśnie gra świateł i cieni, która podkreśla wzory poszczególnych struktur.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.