Podwieszane czy stojące? Wybieramy meble do łazienkiMeble w łazience to jeden z jej najbardziej praktycznych elementów. Dlaczego? Otóż chowamy tam wszystkie niezbędne przedmioty, od ręczników począwszy, poprzez kosmetyki, aż po przybory toaletowe, jak suszarka, prostownica czy maszynka do golenia.

Jednocześnie meblowe komplety łazienkowe są ozdobą i znacząco wpływają na estetykę pomieszczenia. Wybierając szafki zastanawiamy się pomiędzy tymi stojącymi na podłodze, a podwieszanymi. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Meble podwieszane

Modele podwieszane pozwalają doskonale zoptymalizować powierzchnię w łazience, są oznaką nowoczesności i są obecnie coraz częściej wybierane przez klientów. „Uwalniając” podłogę, optycznie powiększają przestrzeń. Są zatem niezwykle praktyczne w przypadku małych lub wąskich łazienek. Atutem jest również swobodny dostęp do każdego miejsca podczas sprzątania. Dlatego też współcześni producenci prześcigają się w nowych formach, wzorach i kolorach, wprowadzając coraz to ciekawszą stylistykę mebli. Łazienkom klasycznym proponowane są szafki w kolorze bieli lub czerni, a wnętrzom nowoczesnym w odcieniach wenge bądź antracytu. Zazwyczaj wykorzystuje się rozwiązania bez klamek, z systemem klick-klack. Spotykane są opływowe kształty i lakierowane powierzchnie. Część osób decyduje się na modele podwieszane z wbudowanym lustrem. To jeszcze bardziej zwiększa funkcjonalność mebli. W ostatnim czasie coraz bardziej popularne zrobiły się również szafki z oświetleniem LED – ciekawe, nadające charakteru.

Meble stojące

Meble, które możemy postawić na podłodze są najbardziej klasyczną odmianą szafek łazienkowych. Nawiązują zazwyczaj do tradycyjnej stylistki, choć pojawiają się również kolekcje inspirowane stylem retro lub nowoczesnością. W przypadku modeli stojących ogromnym walorem jest łatwość ich montażu. Nie potrzeba bowiem żadnych specjalnych mocowań i prac remontowych. Atutem jest również łatwa zmiana ich lokalizacji – wystarczy po prostu przesunąć je w inne miejsce. Komplety łazienkowe stojące zazwyczaj są również tańsze od podwieszanych. Do wyboru mamy meble niskie (w postaci komody) bądź wysokie (słupki) na nóżkach bądź cokołach.

O czym warto pamiętać?

Istotnym elementem w przypadku wyboru odpowiedniego modelu będzie grubość płyty oraz technologia w jakiej została wykonana. Meble łazienkowe są bowiem bezpośrednio narażone na działanie wilgoci, pary wodnej oraz dość wysokich temperatur. Jeśli wybierzemy model o słabej jakości, jego żywotność będzie znacznie krótsza.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.