Prysznic z brodzikiem czy bez - co wybrać?W dzisiejszych czasach absolutnie podstawowym elementem wyposażenia każdej łazienki jest prysznic. Niezależnie od tego, czy mamy dużo miejsca i możemy pozwolić sobie i na prysznic, i wannę, czy musimy zdecydować się na jedno, chyba dla wszystkich z nas wybór jest oczywisty.

Prysznic jest po prostu bardziej funkcjonalny. Aranżując łazienkę stajemy jednak przed dość istotnym dylematem, a mianowicie jaki prysznic - z brodzikiem czy bez wybrać. Które z dwóch popularnych rozwiązań wygrywa nie tylko ze względów estetycznych, ale też czysto praktycznych - brodzik czy odpływ liniowy? Co wiemy na temat prysznica bez brodzika, wad i zalet tego typu instalacji? Czy prysznic z niskim brodzikiem może być równie stylowy, co ten, bez brodzika?

Brodzik czy odpływ liniowy?

Każdy, kto przechodził przez remont łazienki, na pewno potwierdzi, jak trudne do podjęcia są niektóre decyzje, chociażby odnośnie prysznica. Z brodzikiem czy bez -jaki typ prysznica jest nie tylko bardziej designerski, ale też praktyczny? Jako, że wyboru musimy dokonać jeszcze przed ułożeniem płytek, nie ma na co czekać. Czym prędzej należy sprawdzić wszelkie informacje zarówno odnośnie prysznica z niskim brodzikiem, jak i prysznica bez brodzika. Wady i zalety obu rozwiązań z pewnością podpowiedzą nam co będzie dla nas lepsze - brodzik czy odpływ liniowy.

Prysznic bez brodzika - wady i zalety

Nie da się ukryć, że ostatnimi czasy ogromną popularność zyskały nowoczesne prysznice bez brodzika, czyli z tzw. odpływem liniowym bezpośrednio w podłodze. Zanim jednak pójdziemy za ciosem wybierając najmodniejsze obecnie rozwiązanie, ustalmy co wiemy na temat prysznica bez brodzika - wad i zalet takiego systemu. W końcu w raz urządzonej łazience, kolejny remont najszybciej odbędzie się zapewne dopiero za kilka, jak nie kilkanaście lat. Warto więc dokładnie przeanalizować każdy szczegół, a tym bardziej tak istotny element, jakim jest prysznic. Ogromnym plusem nowoczesnych pryszniców bez brodzika jest ich minimalistyczna stylistyka. Rezygnując z brodzika zyskujemy jednolitą powierzchnię w całej łazience, co sprawia, że wygląda ona bardzo elegancko, wręcz luksusowo. Poza tym, utrzymanie nowoczesnych pryszniców bez brodzika w czystości jest dużo łatwiejsze. Co ciekawe, decydując się na takie rozwiązanie mamy też możliwość zainstalowania ogrzewania podłogowego w obrębie kabiny prysznicowej. Natomiast do minusów nowoczesnych pryszniców bez brodzika trzeba zaliczyć znacznie trudniejszy, szczególnie w mieszkaniach w blokach montaż - należy bowiem wkuć się na pewną głębokość w posadzkę. Nie każdy fachowiec potrafi też wykonać taką instalację bezbłędnie. Poza tym, często pomimo prawidłowego wykonania odpływu liniowego, woda wylewa się poza obszar prysznica. A jak sprawa ma się z prysznicem z niskim brodzikiem? Czy to dobra alternatywa? Co wybrać - brodzik czy odpływ liniowy?

Prysznic z niskim brodzikiem

Jaki prysznic - z brodzikiem czy bez wybrać? Chcąc zdecydować co jest dla nas lepsze, musimy poznać wady i zalety obu rozwiązań. Wobec tego, pora sprawdzić co wiemy w temacie pryszniców z niskim brodzikiem (wysokie, tj. głębokie brodziki dawno już wyszły z mody). Otóż, wiele zależy od samego brodzika. Jeśli znajdziemy odpowiedni, może się okazać, że nie tylko będzie on dobrą alternatywą dla nowoczesnego prysznica bez brodzika, ale wręcz lepszą, bardziej stylową i praktyczną opcją. Na pewno na uwagę zasługują w tym przypadku gustownego, ekskluzywne brodziki ze szkła, które dzięki innowacyjnej technologii wypalania szkła, mogą przybierać oryginalne formy, a co za tym idzie przepięknie dopełniać każdą aranżację.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.