Umywalka dolomitowa czy ceramiczna?Umywalka to jeden z podstawowych elementów wyposażenia łazienki. Zazwyczaj służy nam do mycia zębów, rąk i twarzy, ale zdarza się czasami, że wykonujemy w niej szybkie pranie. Z kolei mężczyznom przydatna jest podczas golenia. Różnorodność form i kolorów sprawia, że każdy klient wybierze model zgodny se swoim gustem. Jednak prócz względów estetycznych istnieje także konieczność dokonania wyboru z uwagi na materiał wykonania. Zatem lepsza jest umywalka dolomitowa czy ceramiczna?

Umywalka dolomitowa czy ceramiczna? Postaw na nowoczesny dolomit!

Szukając w sklepach elementów wyposażenia łazienki często nie wiemy, jakie produkty są najlepsze. Chociażby pod względem umywalek stawiamy sobie pytanie, czy lepsza będzie umywalka dolomitowa czy ceramiczna? Każda z nich ma bowiem swoich zwolenników i przeciwników. Dolomit to konglomerat zmielonej skały dolomitowej i żywic poliestrowych. Chociaż z wyglądu przypomina jednolity kamień, to jednak w przeciwieństwie do niego jest gładki, pozbawiony porów. Dzięki temu łatwo jest utrzymać czystość. Trzeba jednak pamiętać, że dolomit jest mało odporny na działanie mocnych detergentów, szczególnie zawierających amoniak i związki chlorku. Największym atutem dla osób, które na pytanie umywalka dolomitowa czy ceramiczna? bez wahania wybierają pierwszą opcję jest możliwość odlania umywalki w dowolnej formie. Możemy zatem dopasować do swojej aranżacji zarówno opływową jak i kanciastą formę umywalki. Co więcej, wyboru możemy dokonywać także pod względem koloru.

Umywalka dolomitowa czy ceramiczna? Postaw na klasyczną ceramikę!

Są osoby, które na pytanie umywalka dolomitowa czy ceramiczna? bezwzględnie postawią na model ceramiczny. To miłośnicy klasyki i eleganckiej bieli w łazience. Chociaż umywalki ceramiczne znane są od wielu lat, to wciąż cieszą się popularnością i uznaniem wśród klientów. Łatwo utrzymać je w czystości, gdyż są odporne na wszystkie, nawet najmocniejsze detergenty. Wypalane i następnie szkliwione nabierają twardości i odporności na zarysowania oraz działanie substancji żrących. Nie straszne im również kamień i rdza. Jednak podczas rozważania dylematu - umywalka dolomitowa czy ceramiczna? - warto mieć również na uwadze, że modele ceramiczne są dosyć kruche i podatne na stłuczenia. Czasem wystarczy, że upadnie na nie flakonik perfum lub szklana buteleczka z podkładem i pojawi się mało estetyczny odprysk.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.