Umywalka nablatowa czy wpuszczana?Podczas aranżacji łazienki nasza uwaga musi być skupiona na wielu różnych aspektach. Jednym z nich jest wybór odpowiedniej umywalki. Wiele osób jednak bagatelizuje tą decyzję i większą uwagę poświęca na wybranie odpowiednich płytek, wygodnej wanny z hydromasażem lub imponującej deszczownicy do nowoczesnej kabiny prysznicowej.

Tymczasem to właśnie umywalka jest najczęściej używanym elementem w łazience. Dobrze więc, by zapewniała komfort w użytkowaniu, a jednocześnie stanowiła element dekoracyjny. A zatem – jaki model wybrać? Odpowiednia będzie umywalka nablatowa czy wpuszczana w blat?

Umywalka nablatowa czy wpuszczana? Cechy modeli nablatowych.

Model nablatowy często wygrywa w dylemacie, gdzie trzeba zdecydować czy lepsza będzie umywalka nablatowa czy wpuszczana? Dużą zaletą umywalek nablatowych jest bowiem oszczędność miejsca, ponieważ można zyskać przestrzeń pod blatem i umieścić tam pojemną szafkę lub szufladę na niezbędne akcesoria i kosmetyki. Nic więc dziwnego, że umywalka nablatowa jest chętnie wybierana przez osoby, które mają małe łazienki. Ponadto modele te montowane są zazwyczaj wyżej niż modele wpuszczane, dzięki czemu są wygodne w użytkowaniu, a ich wysoki rant sprawia, że woda nie chlapie na blat. Dokonując wyboru czy lepsza będzie umywalka nablatowa czy wpuszczana w blat warto mieć również na uwadze różnorodność modeli nablatowych, zarówno z uwagi na kolor jak i na kształt. Szeroki wybór możliwości sprawia, że z łatwością aranżuje się zarówno łazienkę w stylu rustykalnym jak i bardzo nowoczesnym.

Umywalka nablatowa czy wpuszczana? Cechy model wpuszczanych w blat.

Alternatywą dla modeli nablatowych są umywalki wpuszczane w blat. Decydując się na takie rozwiązanie stawiamy na wybór klasyczny - znany nam i stosowany od dawien dawna. Co prawda umywalki wpuszczane w blat zajmują sporo miejsca w szafce, ale za to takie elementy jak rury czy syfon, mogą zostać estetycznie zabudowane. Ich zaletą jest również niższa cena niż w przypadku modeli stawianych na blacie. A zatem, zanim podejmiemy decyzję czy w naszej łazience zagości umywalka nablatowa czy wpuszczana warto wziąć pod uwagę wszystkie wady i zalety obu modeli.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.