Urządzamy łazienkę – umywalka nablatowaJednym z niezbędnych elementów w łazience jest oczywiście umywalka. Jedni wybierają umywalki duże, inni małe. Części osób podobają się modele ceramiczne, części szklane lub kamienne. Również w formie istnieje duży wybór. Podczas, gdy do niedawna popularne były umywalki szafkowe i postumentowe, to dziś w większości aranżacjach królują formy nablatowe. Co o nich wiadomo?

Dla kogo umywalki nablatowe?

Niezaprzeczalnie umywalka jest elementem wyposażenia, który musi być funkcjonalny. Używamy jej przecież codziennie zarówno do porannej i wieczornej toalety, jak również do mycia rąk i twarzy w ciągu dnia. Umywalki nablatowe są nie tylko funkcjonalne, ale również idealne dla osób, które chcą, by wybrany model stanowił dodatkowo element dekoracyjny łazienki. Ponadto przy każdej umywalce niezbędne są schowki na przybory toaletowe i kosmetyki. Dzięki temu, że umywalka nie jest wpuszczona w blat szafki, zyskujemy dużo miejsca w szufladach lub na połkach, które się pod nią znajdują.

Do wyboru – do koloru

Aranżując łazienkę możemy wybrać nie tylko kształt i wielkość umywalki nablatowej, ale również materiał z jakiego została wykonana. Dużą popularnością cieszą się klasyczne modele wykonane z białej ceramiki. Łączone są one często z mozaikowymi blatami i doskonale się z nimi komponują. Producenci proponują również wprowadzenie pewnej ekstrawagancji, oferując umywalki w kolorowymi dodatkami lub np. grafikami miast. Coraz większym zainteresowaniem natomiast cieszą się umywalki wykonane ze szkła lub z kamienia. Idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz, są dostępne w różnych barwach i dodają szyku każdej aranżacji. Jeśli chodzi o kształt, to zazwyczaj dopasowywany jest on do całości wnętrza. Prostokątne, okrągłe, owalne czy w kształcie misy – prawidłowo dobrane do geometrii łazienki będą tworzyły oczekiwaną całość.

Rozmiar ma znaczenie

Wygodna umywalka powinna być dobrana do wielkości pomieszczenia, ale też do potrzeb użytkowników. Lepiej jest unikać zbyt małych umywalek, gdyż woda chlapie z nich na podłogę. Umywalki duże są znacznie praktyczniejsze. Jeśli łazienka jest naprawdę przestronna, a domowników jest kilku, to warto zastanowić się nad wstawieniem dwóch umywalek. Takie rozwiązanie z pewnością pozwoli zaoszczędzić wiele czasu, tak cennego podczas porannego pośpiechu przed wyjściem do szkoły czy pracy.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.