Wanna czy prysznic z małej łazience?Urządzając mieszkanie czy dom szybko zauważamy, że łazienka to zazwyczaj jedno z najmniejszych pomieszczeń. Często też okazuje się ona wąska, a przez to mało ustawna. Tym bardziej więc stanowi ona wyzwanie aranżacyjne, by stworzyć spójną całość łącząc elegancki wygląd z funkcjonalnością. Często zatem już na etapie projektowania pojawia się dylemat – wanna czy prysznic w małej łazience? Jedno i drugie rozwiązanie ma przecież swoje wady i zalety. Na szczęście istnieje propozycja zadowalająca zwolenników obu opcji.

Wanna czy prysznic w małej łazience? Na co zwrócić uwagę podejmując decyzję?

Kiedy musimy zdecydować - wanna czy prysznic w małej łazience - przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę to co jest najważniejsze, a mianowicie nasze potrzeby. Jeśli jesteśmy osobami, którym sprawiają przyjemność długie kąpiele i relaks w wannie, to powinniśmy wybrać wannę. Jeśli jednak jesteśmy osobami aktywnymi, energicznymi i liczy się dla nas głównie czas, to doskonałym rozwiązaniem będzie prysznic. Innym aspektem wartym naszej uwagi jest ilość miejsca, jakie posiadamy. Łazienka to jedno z tych miejsc, w którym liczy się każdy centymetr. W wąskiej łazience nie zawsze można zmieścić wannę. Czasami miejsca jest tak niewiele, że na pytanie wanna czy prysznic w małej łazience odpowiedź jest jednoznaczna – prysznic.

Wanna czy prysznic w małej łazience? A może obie opcje w jednym?

Urządzając łazienkę bardzo często okazuje się, że część domowników chciałaby prysznic, a część marzy o wieczornych kąpielach w wannie. Jednak łazienka jest tak mała, że nie są możliwe oba te rozwiązania rozłącznie. Na szczęście dzisiejsze możliwości sprawiają, że nie trzeba decydować czy wanna czy prysznic w małej łazience. Można zamontować rozwiązanie 2 w 1. Co to znaczy?. Wystarczy wybrać odpowiednio pasującą wannę i dopasować do niej parawan. Parawan jednak nie może być zbyt krótki w stosunku do wanny, aby woda nie wylewała się na płytki, ani też zbyt długi, gdyż utrudni wchodzenie do niej. Kolejnym krokiem jest wybór modelu w zależności od sposobów otwierania. Do wyboru mamy parawan harmonijkowy, teleskopowy (składany) lub wahadłowy. Wystarczy zatem podjąć odpowiednią decyzję i przejść do urządzania.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.