Wanna wolnostojąca czy zabudowana?Projektując łazienkę stajemy przed wieloma dylematami, począwszy od aranżacji przestrzeni (zaprojektowania co gdzie będzie się znajdowało), poprzez wybór płytek i farby, kończąc na skompletowaniu niezbędnej armatury oraz dodatków (luster, oświetlenia, dekoracji).

W przypadku wanny nie tylko trzeba zadecydować z jakiego materiału ma być ona wykonana, jaki kształt będzie najlepiej pasował do wnętrza i na jaki rozmiar możemy sobie pozwolić, ale także jaki rodzaj wanny - wolnostojącą czy zabudowaną wstawić do łazienki. Wolnostojąca wanna to taka, która jest ustawiona w pewnej odległości od ścian, natomiast wanna do zabudowy - bezpośrednio przy ścianie (również w rogu) i posiadająca tzw. obudowę (zwykle z płytek lub mozaiki). Jakie są plusy i minusy obu rozwiązań? Co wziąć pod uwagę wybierając pomiędzy wanną do zabudowy a wanną wolnostojącą? Wady i zalety obu opcji przedstawiamy poniżej mając nadzieję, że na ich podstawie łatwiej będzie zadecydować czy zainwestować w wannę zabudowaną czy nie.

Wanna wolnostojąca - wady i zalety

Trudno wybrać odpowiednią do swojej łazienki wannę jeśli nie pozna się zarówno plusów, jak i minusów dostępnych opcji. Skąd niby mielibyśmy wiedzieć, jaki typ wanny -wolnostojąca czy zabudowana będzie optymalnym rozwiązaniem do naszego wnętrza, jaka nie tylko wpasuje się w metraż, ale też stylistykę? W pierwszej kolejności przeanalizujmy wannę wolnostojącą - wady i zalety tego rodzaju modeli. Otóż wolnostojące wanny co prawda mogą sprawiać pewne problemy aranżacyjne, wymagają naprawdę dobrego rozplanowania przestrzeni, jednak są niesamowicie efektowne - wprowadzają do łazienki nutkę elegancki, a także nonszalancji. W związku z tym, stanowią idealne dopełnienie wnętrz inspirowanych estetyką glamour, retro i naturalną. Niestety, nie nadają się do naprawdę małych łazienek, ponieważ zajmują zbyt dużo miejsca. Poza tym, zachlapanie podłogi wokół w trakcie kąpieli, w tym przypadku jest właściwie nieuchronne. A jak to jest z wanną do zabudowy?

Wanna do zabudowy - minusy i plusy

Wiemy już co nieco na temat wanny wolnostojącej, zalet i wad takiego rozwiązania. Pora więc na krótką charakterystykę wanny do zabudowy. W przeciwnym razie niemożliwym będzie i zdecydować czy wybrać wannę zabudowaną czy nie. Otóż, w przeciwieństwie do wolnostojącej wanny, wanna do zabudowy to praktyczne rozwiązanie do nawet niewielkich łazienek. Zwykle taka wanna jest bardziej funkcjonalna w użytkowaniu - nie tylko możemy dodatkowo zainstalować szybę zapobiegającą chlapaniu wody na podłogę, ale też zamontować lub utworzyć w ścianie półki do przechowywania kosmetyków. Poza tym, w większości przypadków wanna do zabudowy jest tańsza niż ta wolnostojąca, choć wiele zależy oczywiście od materiału, rozmiaru, wzoru. Z drugiej strony jest to dość powszechne rozwiązanie, nie aż tak efektowne, jak wanna wolnostojąca. Wobec tego, w jaką wannę - wolnostojącą czy zabudowaną zainwestować?

Wanna zabudowana czy nie?

Skoro wiemy już co nieco na temat wanny do zabudowy, a także wolnostojącej wanny, nie pozostaje nic innego jak zdecydować, którą wannę - zabudowaną czy nie wolimy. Jednak każdy z nas musi tę decyzje podjąć samodzielnie, zgodnie ze swoimi indywidualnymi upodobaniami i oczekiwaniami.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.