Wąska łazienka – wyzwanie możliwe do pokonaniaPosiadaczy dużych i szerokich łazienek można uznać za szczęśliwców. Aranżacja takich pomieszczeń nie stanowi zwykle problemu. W nieco trudniejszej sytuacji są osoby, których łazienka jest mała i wąska. Często mówi się, że jest ona nieustawna i bardzo trudna do urządzenia, by zachować zarówno jej funkcjonalność i elegancję. Jednak w dobie wielu współczesnych rozwiązań, jak meble i umywalki na wymiar, rozmaite oświetlenie czy piękne lustra, można zastanawiać się czy wąska łazienka to naprawdę tak duży problem?

Co stanowi problem?

Łazienka to jedno z tych miejsc, w których liczy się dosłownie każdy centymetr. Projektanci jednak zgodnie twierdzą, że udany projekt nie zależy od szerokości łazienki, ale od szczegółów i umiejętności pójścia na kompromis. W wąskiej łazience nie zawsze bowiem można na przykład zmieścić wannę i prysznic. Jednakże dzisiejsze rozwiązania, jak kabiny na wymiar czy wanny z parawanami umożliwiają zaspokojenie potrzeb klientów z równoczesnym zachowaniem funkcjonalności takich pomieszczeń.

Na jaki styl się zdecydować?

Najłatwiej odpowiedzieć – na taki, jaki się podoba. Panuje mit, że małe i wąskie łazienki najlepiej urządzać w stylu skandynawskim, gdzie króluje biel i drewno. Jeśli się komuś on podoba, to oczywiście. Natomiast jeśli mamy do czynienia z miłośnikiem stylu nowoczesnego, industrialnego czy loft, to nic nie stoi na przeszkodzie, by go zastosować. Trzeba natomiast pamiętać o umiarze. Jeśli zapragniemy łazienki w stylu industrialnym, to nie projektujmy wszystkich ścian w betonie, szarościach i czerni. Zastosujemy wówczas tą charakterystyczną dla tego stylu barwę na jednej ścianie, a beton zaakcentujmy wybierając jedną z nowoczesnych umywalek na wymiar.

Jak optycznie powiększyć pomieszczenie ?

Istnieje na to kilka trików. Pierwszym z nich jest zastosowanie lustra. Najlepiej wybrać jak największe, nawet aż po sam sufit. Efekt powiększenia można również uzyskać montując lustra horyzontalnie, tzn. na przeciwległych ścianach. Takie rozwiązanie nie tylko będzie oryginalne, ale przede wszystkim pozwoli wydobyć głębię. Dobrym rozwiązaniem jest również przestrzenna fototapeta, która daje złudzenie dodatkowego metrażu. Ponadto projektanci wskazują, że w wąskich łazienkach doskonale sprawdzają się drobne geometryczne wzory, które sprawnie odwracają uwagę od wielkości pomieszczenia. W optycznym powiększaniu łazienki olbrzymią rolę odgrywa również oświetlenie. W wąskiej łazience światła powinno być jak najwięcej. Warto zastosować wówczas zarówno oświetlenie sufitowe, jak i podświetlenie luster, półek czy obrazów. A zatem – nie taki diabeł straszny.....

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.