Witaj Ameryko, czyli o łazience w stylu nowojorskimPróbując wyobrazić sobie wnętrze w stylu nowojorskim zwykle myślimy o elegancji i luksusie. Salon, sypialnia czy kuchnia wprost z Nowego Yorku są nam bardziej znane, chociażby z amerykańskich produkcji filmowych. A jak wygląda nowojorska łazienka.....?

Po pierwsze - kolory

Nowojorskie ściany nie są w całości wyłożone płytkami, a jedynie w niewielkiej części. Chcąc uzyskać amerykański efekt w swojej łazience należy odpowiednio dobrać kolory. To styl, który cechuje elegancja i dostojność, więc w grę wchodzą jedynie stonowane, równie eleganckie barwy. Nie ma tu mowy o jaskrawych kolorach. Alternatyw należy zatem szukać w szlachetnych, nasyconych paletach barw. I tak na przykład czerwień z powodzeniem może być zastąpiona przez burgund, a seledyn przez butelkową zieleń. Nie oznacza to jednak, że ściany nowojorskiej łazienki muszą być ciemne. Z powodzeniem można użyć pięknego piaskowego beżu czy też różnych odcieni szarości. Równie dobrym pomysłem będzie wykorzystanie stylowej mozaiki czy kamienia.

Po drugie – dodatki

Nieodłącznym elementem łazienki jest lustro – nie może go zabraknąć. Nie dość, że pełni rolę funkcjonalną dla użytkownika, to dodatkowo, jeśli jest dobrze dobrane, jest ozdobą pomieszczenia. A jakie jest lustro w stylu nowojorskim? Przede wszystkim powinno być jak największe! Dobrze, jeśli ma też pięknie zdobioną ramę - jest wówczas stylowe i idealnie wpisuje się w ten styl. Kolejnymi dodatkami, na jakie trzeba zwrócić uwagę, to pojemnik na mydło czy wieszak na ręczniki. Warto postawić tu na wybór akcesoriów wykonanych z najwyższej jakości materiałów. Nowojorskim akcentem będzie również ustawienie w łazience kwiatów w eleganckich donicach, stylowego fotela czy powieszenie kilku obrazków na ścianie.

Po trzecie – oświetlenie

Chociaż niektórych może to dziwić, to jednak światło w łazience pełni bardzo ważną rolę. Bez odpowiednio dobranego oświetlenia, nie da się wyeksponować wdzięków żadnej łazienki. Styl nowojorski każe jednak zwrócić uwagę nie tylko na funkcjonalność światła, ale również na jego elegancką oprawę. Najczęściej wykorzystuje się lampy w kolorze srebra lub złota, ale popularne są także lampy szklane. Klosze zazwyczaj są duże, ale klasycznie proste. Wzrok natomiast przykuwa ich niklowany stelaż. Nowojorczycy stawiają głównie na oświetlenie górne - w postaci sufitowej lampy wiszącej, ale też charakterystyczne dla ich stylu są kinkiety, montowane najczęściej po obu stronach dużego lustra.

powrót do listy aktualności

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.