Technologia

 

TECHNOLOGIA PRODUKCJI WANNY SZKLANEJ

Wanny szklane firmy Krzemień to nowoczesne i eleganckie elementy wyposażenia łazienek. Wanny produkujemy ze szkła bezpiecznego o grubości 15 mm oraz klejonego (laminowanego VSG - TSE). Dodatkowo dno każdej wanny wzmocnione jest płytą 18 mm OSB. Nasze wanny szklane to pierwsze na świecie tego typu produkty, wykonane z jednej tafli szkła o unikalnym wzornictwie i wysokich parametrach użytkowych.

 

Szkło laminowane TSE - VSG
Dzięki zastosowaniu laminacji szkła metodą TSE podczas produkcji wanny szklanej, uzyskujemy szkło bezpieczne VSG o zwiększonych właściwościach mechanicznych oraz odporne na szoki temperaturowe. Dodatkową zaletą takiego bezpiecznego szkła jest fakt, że nawet w przypadku rozbicia wanny, laminat utrzymuje całość (szkło nie odkleja się od laminatu, nie rozsypuje się, nie wybucha) - co zapewnia bezpieczeństwo i chroni przed skaleczeniami. Ważną kwestią jest również to, że całość wody pozostanie w wannie, nie rozlewając się. Takiego bezpieczeństwa nie zagwarantuje szkło hartowane ESG.

 

Technologia przyjazna użytkownikom

Wanny szklane Krzemień wykonane są z jednej, giętej tafli szklanej. Zapewnia to trwałość i bezpieczeństwo (ze względu na brak łączeń i klejeń) oraz pewność, że wanna nie rozwarstwi się, a woda nie zaleje pomieszczenia. Daje to również komfort użytkowania i wysoki poziom higieny, ponieważ w miejscach klejenia nie gromadzą się ogniska grzybotwórcze oraz zostaje zachowana odpowiednia izolacja, a woda w wannie długo utrzymuje swoją temperaturę.

 

 

TECHNOLOGIA PRODUKCJI UMYWALKI SZKLANEJ

Do produkcji umywalek szklanych firmy Krzemień wykorzystywane są wzmacniane chemicznie szkła sodowo-wapniowo-krzemianowe oraz termo-formowane szkła na formach CER-BET. Klienci mogą wybierać pośród gotowych modeli umywalek oraz mają możliwość zamówienia własnego, indywidualnego wzoru, który chętnie zrealizujemy korzystając z wypracowanych na przestrzeni lat, sprawdzonych technologii.

 

„GLASS CHEMISTRY” - Wzmacnianie chemiczne szkła sodowo-wapniowo-krzemianowego

Umywalki szklane firmy KRZEMIEŃ podlegają procesowi wzmacniania chemicznego, które polega na powierzchniowej wymianie jonów Na+ na jony K+. Dzięki temu procesowi powstają siły ściskające na powierzchni szkła, co niweluje mikropęknięcia i wzmacnia strukturę. Proces technologiczny polega na wywołaniu reakcji chemicznych na powierzchni szkła. Uzyskuje się to dzięki „kąpielom” szkła w solach potasu o określonej temperaturze i w określonym czasie. Umywalka jest 4-krotnie wzmocniona wytrzymałościowo i zachowuje idealną prostoliniowość, której nie da się uzyskać przy hartowaniu termicznym.

 

„PRECISE MAPPING” - Termo-formowanie szkła na formach CER-BET

Opatentowany proces termo-formowania szkła płaskiego na specjalistycznych formach CER-BET do wysokotemperaturowego wypału w piecach FURNACE-TECH, pozwala osiągać firmie Krzemień niepowtarzalne kształty umywalek, idealną prostoliniowość, zachowanie powtarzalności produktu oraz największe dostępne na rynku rozmiary umywalek szklanych. Zastosowana technologia „slacken off” w piecach FURNACE-TECH sprawia, że szkło jest idealnie odprężone, co daje gwarancję odporności umywalki na drobne uszkodzenia mechaniczne i szoki temperaturowe.

 

 

TECHNOLOGIA PRODUKCJI MOZAIKI SZKLANEJ

NANo layer” - Nanopowłoki

Mozaika szklana produkowana przez firmę Krzemień charakteryzuje się trwałością oraz nieprzeciętnymi walorami estetycznymi. Powierzchnia użytkowa mozaiki posiada cienką warstwę, liczoną w nanometrach, która zabezpiecza szkło przed porysowaniem, matowieniem i „starzeniem się” oraz dodatkowo tworzy efekt metalizacji, lustra, perły itp. Osiągamy to dzięki zastosowaniu technologii napylania próżniowego, czyli PVD (ang. Physical Vapour Deposition). Jest to osadzenie trwałej powłoki przy wykorzystaniu zjawisk fizycznych z fazy gazowej. Proces prowadzony jest w wysokiej próżni, która osiągana jest dzięki specjalistycznej komorze. Dzięki adhezji gaz krystalizuje się na powłoce szkła. Nasze mozaiki wyróżnia szeroka gama kolorystyczna, możliwość wyboru monokoloru, cieniowania, dobierania kolorów i ich udziału procentowego. Ponadto dajemy naszym Klientom możliwość zamówienia mozaiki ze zdjęcia, składającej się z indywidualnie docinanych kostek. Mozaiki szklane Krzemień posiadają atesty higieniczne oraz certyfikaty antypoślizgowości.

 

 

 

Piękna i elegancka łazienka jest dopełnieniem każdego domu. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu pragniemy zaproponować Państwu szeroki asortyment produktów, które pomogą w aranżacji wnętrza. Umywalki szklane firmy Krzemień charakteryzują się najwyższą jakością szkła i doskonale komponują się z każdym stylem aranżacyjnym. Ponieważ w naszej ofercie posiadamy zarówno umywalki duże, jak i umywalki małe, jesteśmy w stanie pomóc Państwu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni. Mając na uwadze małe pomieszczenia, w naszej kolekcji znajduje się także wąska umywalka, która zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Na uwagę zasługują również nietuzinkowe komplety łazienkowe – solidne, praktyczne i ponadczasowe. Gwarantujemy, że nasze produkty pomogą Państwu stworzyć ze swojej łazienki aranżacyjne dzieło sztuki.